Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 163 komentarze

Percepcja Rzeczywistości

Tomasz M. Wandala - Percepcja - czyli sposób postrzegania rzeczywistości. Każdy człowiek ma własny sposób postrzegania świata. Ale jaki jest prawdziwy?

Rudolf Weigl-człowiek który pokonał tyfus plamisty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tym inaugurującym postem pragnę przywitać całą społeczność portalu NEon24.pl jak i Szanowną Administrację tego "świętego" zakątku.

            W niniejszym artykule chciałbym przybliżyć postać naukowca-geniusza, światowej medycyny profesora Rudolfa Weigla-Polaka z wyboru. Historia zadrwiła z niego w sposób okkrutny. "Pierwszy raz stracił szansę na Noobla, bo chciał być Polakiem, a nie Niemcem, drugi bo znaleźli się Polacy, którzy uznali, że był złym Polakiem." Rudolf Weigl opracował pierwszą na swiecie skuteczną szczepionkę przeciwko tyfusowi plamistemu-epidemiologicznej chorobie nękającej ówczesny świat.  

           Do swoich pionierskich badań używał wszy jako zwierząt laboratoryjnych: Zdrowym osobnikom wszczepiał do odbytu bakterie pozyskane od wszy chorych. Wpadł na ten pomysł podobno przez przypadek. Pytany przez znajomego, co zrobi, gdy wszy nie będą się od siebie zarażać rzucił żartem: "Jeśli nie zechce ssać normalnie, to trzeba jej do d.. -zadniego otworu wstrzyknąć." A widząc jaki efekt zrobił na rozmówcy, dodawał: "Myśli Pan, że nie można?"  Będąc profesorem we Lwowie opracował metodę hodowli wszy w laboratorium. Umieszczał owady w drewnianych klateczkach z jedwabną gazą tak by przez jej oczka wszy mogły dostać się do skóry człowieka i ssać krew chorego, by po takiej "krwawej wyżerce" zachorować! Bakteria z krwią chorego wędrowała do nabłonka jelitowego wszy-owada powodując śmierć. Jednakże cały proces będący pod ścisłą kontrolą Weigla kończył się na przeniesieniu infekcji z umierającego owada na zdrowego osobnika-nosiciela. W ten sprytny sposób łańcuch trwał dalej w warunkach laboratoryjnych. Następnie przy pomocy cieniutkiej szklanej rurki Rudolf odprowadzał zawiesinę zarazków z jelita zakażonej wszy i wstrzykiwał ją do jelita zdrowego owada doodbytniczo, która następnie się rozmnażała w nabłonku żołądka gospodarza. Z zakażonych jelit, zmiażdżonych i odpowiednio oczyszczonych zrobił szczepionkę w roku 1919.

           Światową sławę przyniosła Weiglowi akcja szczepień przeciw durowi plamistemu w Chinach. Papież Pius XI nadaje odkrywcy Krzyż Rycerski i Komandorię Orderu Świętego Grzegorza. Zostaje członkiem Polskiej Akademii Umiejętności, Belgijskiej Królewskiej Akademii Medycznej, Nowojorskiej Akademii Nauk. Do wybuchu II wojny światowej zebrał 75 nominacji.
Ciekawostką jest, że wśród karmicieli wszy podczas okupacji niemieckiej byli m.in.genialni matematycy Stefan Bannach, Feliks Borowski, socjolog Józef Chałasiński (twórca terminu "chrześcijańscy hebraiści" określający chrześcijan amerykańskich), przyszły dyrygent Stanisław Skrowaczewski czy wielki polski poeta Zbigniew Herbert. Nie trudno sobie wyobrazić co by spotkało te "perły" z rodu ludzkiego gdyby nie "praca" żywicieli wszy w laboratorium R.Weigla. Szacuje się, że uratował 5 tys. osób z lwowskiego środowiska naukowego.
Z opracowań szczepionki przeciw tyfusowi plamistemu korzystali zarówno żołnierze niemieccy jak i członkowie polskiego ruchu oporu. Po wojnie w r.1945 Weigl odrzuca kolejną propozycje władz radzieckich i wyjeżdża do Polski gdzie obejmuje Katedrę Biologii Ogólnej na UJ. Pojawia się szansa na Nobla jednak kilku krakowskich naukowców oskarża(syndrom kompleksu niższości czy też "węzłowiska upośledzeń" S.I.Witkiewicza--i tu tkwi sedno "sprawy polskiej" w przeszłości i dzisiaj, na tym się skupmy!)Weigla o kolaborację, ponieważ szczepionka produkowana we Lwowie służyła także żołnierzom Wehrmachtu(A jaki miał wpływ ten człowiek na sytuację międzynarodową?). Brak oficjalnego wsparcia-atmosfery ze strony PRL-u w wyniku nagonki zawistnych polskich "kolegów" skutkuje triumfem podłości! Przypomina się sytuacja (kontekst psychologiczny) z marca 2013 roku i krytyki środowiska alpinistycznego wobec Adama Bieleckiego-bohatera z Nanga Parbat i rzekomego "pozostawieniu-braku wsparcia" wobec tragicznie zmarłych dwóch kolegów po udanym ataku szczytowym(akcja dzieje się na wysokości ok.8000 m n.p.m !). Więc lata mijają a obłęd dzikiej zawiści trwa niezakłócony w Wspakulturowej Polsce. Wracając jednak do bohatera naszej opowieści. W nowo utworzonej w PRL-u Polskiej Akademii Nauk brakuje dla niego miejsca. Umiera 11 sierpnia 1957 roku w Zakopanem. W 2003 r. Instytut Yad Vashem w Jerozolimie nadał mu tytuł Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.
           Wnuczka Weigla Krystyna Weigl Albertw wywiadzie z Mariuszem Urbankiem autorem książki "Profesor Weigl i karmiciele wszy"wyznała, że "najbardziej bolało go to, że przez pomówienie został odizolowany przez wielu uczonych w kraju i zagranicą, choć cieszył sie sławą na całym swiecie. Zamiast otrzymać Nobla zapadła wokół niego zasłona milczenia." 
 
            Drodzy Czytelnicy a jak się sprawy mają obecnie? Czy pomówienie-oskarżenie nie jest dziś w taki sam bezwzgledny sposób wykorzystywane przez tzw."dobrych Polaków", którzy pod "płaszczykiem" troski o Ojczyznę wsączają w nas swój słodki jad nienawiści...dzielą, pętają i pchają ku zatraceniu? Z tą refleksją zostawiam i dziekuję za uwagę.
 
 
 
Z poważaniem,
 
Tomasz Maksymilian Wandala
 
 
Źródła:

KOMENTARZE

 • Rozpoczął Pan bardzo ciekawy cykl !
  jednakże smutne jest to, z jakim mozołem i trudem przebija się w środowisku naukowym wszelka nowatorska myśl, często na miarę ludzkiego życia i zdrowia!czy to zawodowa zazdrość ,czy przekonanie / często błędne/ o własnej mądrości/ogranicza i hamuje odkrywców - naukowców i pasjonatów , ze szkodą dla ludzkości!


  HISTORIA MYCIA RĄK, CZYLI TRUDNE NARODZINY ANTYSEPTYKI.

  https://www.granicenauki.pl/historia-mycia-rak-czyli-trudne-narodziny-antyseptyki-151490?language=pl
 • @ autor
  Zaczynsz kariere jako bloger A startujesz z informacja ktora jest oparta na klamstwie medycyny akademickiej.poniewaz cala teoria szczepien jest od poczatku naukowa mistyfikacja . Dokształć sie wasc a potem zajmij sie pisaniem. Wiekszosc chorob zakaznych zanikla do minimalnego poziomu lub calkowicie przed momentem wprowadzenia szczepionek.Ten fakt czyni idiotami wszystkich ktorzy szczepionki uwazaja za ,,zbawienie ludzkosci,, Sam Pasteur odwołał swe rewelacjena łozu smierci. Dr jaskowski podaje ze podczas I wojny św gdzie było mnóstwo koni i miliony rannych był tylko jeden udokumentowany przypadek tezca tym samym czy nie jest to drugi dowod ze osoby akceptujace szczepionki sa idiotami . Daruj wiec sobie to pisanie .......

  Fałszywa medycyna i fałszywe szczepionki ! | Gawronski Rafzen's Blog
  https://rafzen.wordpress.com/2012/08/08/falszywa-medycyna-i-falszywe-szczepionki/
  8 sie 2012 - Pasteur na łożu śmierci przyznał się do oszustwa. .... to się wtedy odwołuje do bajki o malutkich „zarazeczkach”, których co ... A co z doktorem Hamerem, który w oparciu o swoje biologiczne odkrycia nieznanych wcześniej ...
 • Witam Serdecznie
  Szanowny Panie Tomaszu,

  Witam Pana serdecznie na łamach Neon24.pl

  Napisał Pan - bardzo interesujący artykuł na temat Profesora Weigla.
  To był niewątpliwie jeden z Wielkich Polaków - naukowców, który na trwałe zapisał się w historii medycyny świata.
  Wiele o nim czytałem w czasie studiów.

  Osobiście i jako lekarz - nie jestem obecnie wielkim zwolennikiem szczepionek - tak jak zresztą piszę w swojej autobiografii "Amen".
  Np. w średniowieczu szalały epidemie "czarnej śmierci" - dżumy, które jakoś zniknęły w XIX wieku, przed wynalazkiem szczepionek.
  Organizm człowieka, po prostu - siłami natury wytworzył odporność na bakterie tej choroby...

  Ale - nie o tym chciałem pisać w swoim komentarzu -
  to wszystko zresztą kwestia poglądów, dyskusji, przyszłości...

  Bardzo ciekawa jest konkluzja/pytanie, które Pan stawia na zakończenie swojego artykułu...w podsumowaniu życia Prof Weigla - i tak jak on został potraktowany przez historię... No właśnie:

  Jaka jest Polska właśnie...
  Jaka jest przyszłość Polski, Polaków...
  Naprawdę warto się nad tym zastanowić. Warto szeroko porozmawiać.

  Pozdrawiam Pana Serdecznie i mam nadzieję, że pozostanie Pan z nami- z NEon24.pl - na dłużej.

  Przyszłość Polski - jest w rękach i głowach Polaków.

  Ryszard Opara
 • @jan 00:03:59
  //cala teoria szczepien jest od poczatku naukowa mistyfikacja //

  A co z faktami które jak wiadomo są rzeczą upartą.
  Nie znam się na bardzo wielu kwestiach a medycyna jest właśnie jedną z takich kwestii.Są jednak obszary bardziej mi znane i o nie chcę zapytać.
  Istnieje ogromna ilość historycznych przekazów mówiących o tym że Europa bywała terenem przez który przetaczały się epidemie rozmaitych chorób.Na podstawie ich objawów i wcześniej nabytej wiedzy, ówcześni specjaliści jakoś je klasyfikowali i nazywali rzecz jasna.
  Epidemie miewały różną siłę i zasięg.Bywały takie które wymiatały 1/3 populacji Europy i te na szczęście zdarzały się rzadko i bywały takie które obejmowały stosunkowo małe obszary i te zdarzały się często.A właściwie stale nam towarzyszyły.Do takich udręczeń należały epidemie ospy prawdziwej (czarnej).Wobec ilości istniejących przekazów na ten temat każdego kto chciałby podważyć fakt istnienia tej choroby należałoby uznać za wariata.Duża ilość przekazów na temat zachorowań na ospę wynika z tego że najczęściej jej ofiarami były osoby z "wyższych sfer".Było to konsekwencją trybu życia a mianowicie częstsze podróże i bujniejsze niż w przypadku chłopstwa życie towarzyskie.Nie może zatem dziwić że kiedy w XVIII w wynaleziono szczepionkę właśnie "wyższe sfery" były środowiskiem które przyjęły ją z zainteresowaniem i akceptacją.Na przykład Katarzyna II aby zachęcić całe "arystokratyczne" otoczenie zaszczepiła swego syna ,siebie i wpływowych dworzan.
  Relacje oraz inne przekazy (np w literaturze pięknej) o zachorowaniach na ospę kończą się prawie całkowicie już z początkiem XIX w.A z tego płynie dość prosty wniosek:szczepionka rozwiązała problem.
  Czy szczepionka przeciw ospie prawdziwej też jest mistyfikacją?
 • @ikulalibal 07:00:14 Jest problem z LUDŹMI WIARY, którzy nie chcą wiedzieć dlaczego żyją
  "Jan" np. uważa, że //cala teoria szczepień jest od początku naukowa mistyfikacja //

  Otóż zczepienia to tylko skrawek codziennej WALKI WSZYSTKICH ORGANIZMÓW ŻYWYCH z otoczeniem,"ocieranie się" o które to otoczenie nieuchronnie prowadzi do tychże organizmów otarć (mini uszkodzeń). I co w przypadku tych otarć (niektóre szczepienia tą właśnie metodą się przeprowadza, bodajże przeciw ospie, na którą byłem szczepiony w latach 1970 przed wyjazdami do Indii) takie USZKODZONE ORGANIZMY robią?

  Cytuję z mego niedawnego tekstu http://zakop999pl.neon24.pl/post/149519,przeciwentropia-to-pierwszy-motor-stworzenia

  //Otóż każda żywa komórka posiada, wmontowany w nią „od zawsze” system biochemiczny, automatycznie „naprawiający” wszelkie jej nie krytyczne uszkodzenia. Jeden z inspiratorów mych zainteresowań Ewolucją Żywiny, bio-psycholog Jean Piaget z Genewy, nazwał to zjawisko „wyrównaniem z nadkompensacją stanu homeostazy dynamicznej organizmu, zaburzonej przez jakiś czynnik" ... Uszkodzone komórki dokonują tej regeneracji swych uszkodzeń „używając, do odtworzenia oryginalnej informacji na uszkodzonym elemencie DNA, jako matrycy komplementarnej nici (DNA) lub chromatydy siostrzanej,” (Wikipedia). Inną z metod, jakie stosują organizmy jednokomórkowe, by zlikwidować pojawianie się u nich „zepsutych” genów, jest ich chemicznie spontaniczne sklejanie się („miłość”) ...itd.

  W sumie, to całe bogactwo przeciwentropicznych strategii ZACHOWYWANIA i WZBOGACANIA – najwyraźniej w NIESKOŃCZONOŚĆ – informacji charakteryzującej byty ożywione, opiera się na biochemicznych konsekwencjach procesu „wyrównania z nadkompensacją” szkód poniesionych w trakcie ich oddziaływań z otoczeniem. Co (dopiero w roku 1994) ... streściłem w prostej formule: (zewnętrzna lub wewnętrzna) Irytacja → Regeneracja (uszkodzonego fragmentu) → Superregeneracja (odbudowanego fragmentu w wypadku powtarzających się Irytacji) → Asocjacja (czyli chemicznie spontaniczne „sklejenie się” fragmentów, zarówno białek jak i kwasów nukleinowych, regenerowanych jednocześnie, lub w powtarzającej się kadencji).

  I tyle. SZCZEPIENIE JEST CELOWYM USZKODZENIEM ORGANIZMU. Poprzez wskazany powyżej PRZECIWENTROPICZNY, biochemiczny proces I -> R -> S -> A, po uszkodzeniu mikrodawką czynnika chorobotwórczego, organizm ODBUDOWYWUJE SIĘ BARDZIEJ ODPORNY na uszkodzenia podobnego typu.//

  Problem w tym, że LUDZIE RELIGIJNI NIE CHCĄ ZNAĆ SAMYCH SIEBIE, bo to zachwiało by ich wiarę w ICH ZBAWIENIE poprzez WZROST ENTROPII (KENOZĘ) Jezusa WYPRÓŻNIAJĄCEGO się na Krzyżu z ŻYCIA.

  Pięknie to napisałem. Przypominam jeszcze raz PODSTAWOWY PEWNIK BIOLOGII, któremu żaden "Bóg" - z jego sztucznym "zbawieniem" - nie podskoczy:

  //Przyroda Ożywiona (Zoon) jest nie tylko NIEŚMIERTELNA, ale w swych cyklicznie odtwarzanych, wielokomórkowych ustrojach jest SAMO-STWÓRCZA//

  Pozdrowienia dla T. Wandali, który nareszcie z Kraju Niskiego nad Atlantykiem wrócił do nadodrzańskich Polan.
 • Wiekszym od profesora Weigla byl jego asystent ks.Henryk Mosing.
  https://www.youtube.com/watch?v=R5hVZ5HipH0

  Nizej podpisany mial zaszczyt poznac Henryka Mosinga gdy ten byl na lozu smierci.
 • @staszek kieliszek 21:25:57 Dlaczego WIĘKSZYM?
  To nie jest pytanie retoryczne. Proszę popatrzeć na Lwów dzisiaj i kogo tam pomniki stoją od momentu kiedy religianci doszli tam do władzy, zwłaszcza ci spod znaku Watykanu (Bandera był synem grekokatolickiego popa). Uściślam, na zaproszenie Zakonu Studytów podróżowałem w latach 1990 na Zachodnią Ukrainę, dzięki mym kontaktom z potomkinią Szeptyckich)
 • @Berkeley72 22:58:49
  Umyslnie tak napisalem by dyskusje sprowokowac.Nie odbieram wielkosci profesorowi Weiglowi ale chcialem zwrocic na ponad ludzkie poswiecenie jakie wybral Dr.Mosing. Ryzykowal zyciem, wiezieniem przez wiele lat dla Boga i ludzkosci. Umieral w komorce wielkosci 3x5 m nie posiadajac niczego. Mogl wyjechac do Polski jak uczynil jego brat tez lekarz, Ksawery Mosing, ktory byl naszym rodzinnym lekarzem i przyjacielem rodziny.W latach 70 tych moja mama i dr Ksawery przeszmuglowali do Henryka Mosinga dar od papieza: mszal z dedykacja, kielich i patene.
 • @staszek kieliszek 23:26:47 //chcialem zwrocic na ponad ludzkie poswiecenie jakie wybral Dr.Mosing dla Boga i ludzkosci//
  Z tym "dobroczynnym" wpływem NASZEGO Boga na ludzkość to od lat powtarzam taka oto mantrę:

  //Nasz Bóg JHVH pojawił się w dojrzałej jego formie, w okresie perskim, w VI wieku pne, jako IMITACJA Brahma, „Jestem który jestem” (w sanskrycie „Aham Brahmasmi”) jako bóstwo STATYCZNE (stąd jego pochodna, „bóg” scjentologów to STATYK), które samą swoją LITERACKĄ obecnością wywołuje odpowiednie ruchy swych wyznawców. I to ruchy nie mające znamion jakiejkolwiek twórczości, ograniczone do głupawego nakazu „mnóżcie się i panujcie nad ziemią”.
  Zaś DOBROCZYNNE (dla Narodu Wybranego) skutki realizacji tego przykazania prorok Izajasz wychwalał w następujący sposób (rozdz.60 i 61):

  "Staną obcokrajowcy, by paść waszą trzodę, cudzoziemcy będą u was orać i uprawiać winnice. Zużyjecie bogactwo narodów, dobrobyt ich sobie przywłaszczycie... Bo naród i królestwo, które by ci nie służyły, wyginą, i poganie zostaną całkiem zgładzeni ... Wy zaś będziecie nazywani kapłanami Pana, mienić was będą sługami Boga naszego"

  A jeśli „wybrańcy Boga Izraela” mieli / mają takie marzenia jak te, które uwiecznił prorok Izajasz, to jak nazwać takiego ich „Boga”? Czyż nie jest on podobny do hinduskiego SZIWA, BOGA ZNISZCZENIA, ZAGŁADY?

  Widać to w szczególności, w przypomnianym przez gnostyka Kozáka, rytuale picia krwi i spożywania ciała „nazareńskiego człowieka poznania” zabitego, przez żydowskiego „Boga”.

  A wędrując przez świat pod takim „Bogiem Zagłady”, właśnie w formie KRZYŻA i SZTUCZNYCH ŚWIATEŁ MENORY,zaślepiających żydowskie zbrodnie, żydzi oraz chrześcijanie nie dość że wytępili już dziesiątki gatunków najszlachetniejszych zwierząt i dziesiątki ludzkich plemion w Ameryce i Australii, to jeszcze bezwzględnie BETONUJĄ i ASFALTUJĄ naszą Planetę, aby przypadkiem na niej jakieś tereny „dzikie”, dające możliwość doskonalenia naszych organów ruchu oraz wzroku, nie pozostały.

  I to są dobrze widoczne Dzieła czcicieli tego, podobnego do hinduskiego Sziwa, Boga Stworzyciela Zniszczenia wszelkich śladów Rozumnego Życia. Tak zwanej „masońskiej” budowy Świata Totalnie Udomowionego, w którym PRZECIWENTROPICZNY, twórczy element Brahmy-Stworzyciela i Visznu-Utrzymywacza ulega po prostu ZADUSZENIU. Co zresztą wokół nas widać.

  Wystarczy tej "hinduskiej mantry" na dzisiaj rano, staruszek musi się PRZECIWENTROPICZNIE jeszcze bardzo pomęczyć, próbując wejść na szczyt zwany "Jagnięcy".
 • @Berkeley72 03:30:35
  Odmawiam codzien rozniec w roznych intencjach. Wlaczam Ciebie do tych intencji : aby Bog obdarzyl Cie rozumem zanim umrzesz, bo pieprzysz jak histeryczna nastolatka.
 • @Berkeley72 03:30:35
  Dlaczego Berkeley72? Może lepiej Nincompoop72?

  His Grace George is wincing in his grave.
 • Szanowny Panie Ryszardzie i Szanowni Komentatorzy
  W orbicie moich zainteresowań leżą właściwości psychiczne Narodu Polskiego i ich wpływ na szeroko pojętą rzeczywistość wokół nas. Dyskutujmy, spierajmy się "ocierajmy się" ze swoimi poglądami wspólnie ale...Szanujmy się Wzajemnie! Nikt za nas tego nie zrobi. Naszą wspólnotą jest nasz język i dziedzictwo przodków(coś chyba jesteśmy im winni i tym krwawym dziejom z kart naszej historii, które mogły by być inne-i dziś Polska!, gdyby nie "węzłowisko upośledzeń", które wywraca-przemienia wartości i spektrum widzenia faktów-świata). Pisze o tym także mój e-belfer Berkeley72 ale pisali także m.in.:

  Walerian Kalinka w "Sejmie czteroletnim"
  Michał Bobrzyński w "Dzieje Polski w zarysie"
  Olgierd Górka w "Ogniem i mieczem a rzeczywistość historyczna"
  Józef Szujski w "Dziejach Polski"
  Aleksander Bocheński w "Dziejach głupoty w Polsce" i inni

  Parafrazując obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa...


  "Uczyńmy wszystko aby Naród Polski był na nowo wspaniałym!"


  Ostatnio pojawiła się ciekawa inicjatywa ze strony lekarza Dawida Ciemięgi i jego zbiórce na film o antyszczepionkowcach z którymi walczy(taki współczesny bohater). Z kwoty 100 000 zł zebrano już 92 000 a akcja trwa do 10 lipca 2019 roku. Widać ogromne poparcie zwykłych Polaków. Zainteresowanym zamieszczam dwa linki:

  https://zrzutka.pl/efkh9a
  https://www.antyradio.pl/Technologia/Internet/Lekarz-Dawid-Ciemiega-zbiera-na-film-o-antyszczepionkowcach-Zainspirowal-sie-sukcesem-Siekielskiego-32608

  Dzięki uprzejmości M.Głogoczowskiego/Berkeley72 i Ryszarda Opary można zapoznać się również z moimi dwoma artykułami dotyczącymi tematu szczepień:

  http://zakop999pl.neon24.pl/post/146853,procesy-sadowe-przeciw-antyszczepionkowcom
  oraz
  http://zakop999pl.neon24.pl/post/146888,list-otwarty-do-dr-ryszarda-opary-od-tomasza-wandala-nl

  Pozdrawiam
  T.M.W.
 • Proszę odpowiedzieć mi na takie pytanie
  Czy w dzisiejszym świecie jestem osobą wolną czy niewolnikiem. Czy mam prawo do dysponowania własnym zdrowiem i życiem. Jakie zagrożenie jako osoba nie zaszczepiona stanowię dla tych zaszczepionych.
 • @ autor wypocin bo inaczej nazwac tego nie mozn to zalosne wstydz sie czlowieku
  Jak to mowia glupcow nie sieja glupcy sie rodza


  @rafzen raz jeszcze -szczepiena
  zczepienia totalitarne w Polsce.
  juillet 13, 2012

  To w Hitlerowskiej III Rzeszy wprowadzono obowiązkowe szczepienia. Władza w Polsce cofnęła się zatem cywilizacyjnie do tamtego okresu. Krótkie kalendarium szczepień pozwoli niezorientowanym zorientować się natomiast wiedzącym przypomnieć sobie te fakty.

  W Niemczech w 1940 r. wprowadzono obowiązkowe szczepienia przeciwko błonicy, po czym do 1945 roku liczba zachorowań na błonicę wzrosła z 40.000 do 250.000. (Don’t Get Stuck, Hannah Allen)

  W latach 1871-1872 w Anglii zaszczepiono przeciwko ospie 98 proc. ludzi w wieku od 2 do 50 lat. Wkrótce doświadczono tam najgorszej w historii epidemii ospy, która spowodowała śmierć 45 000 osób. Podobnie było w Niemczech. W tym samym czasie zaszczepiono przeciwko ospie 96 proc. populacji, po czym epidemia ospy zabrała ponad 125 000 ofiar. (The Hadwen Documents)

  W USA w 1960 r. dwóch wirusologów odkryło w obu stosowanych szczepionkach przeciwko polio wirusa SV40, który powodował raka u zwierząt, jak również zmieniał ludzkie komórki. Miliony dzieci otrzymały te szczepionki. (Medical Journal of Australia, 17/3/1973 s. 555)

  W 1967 r. WHO nazwała w Ghanę strefą wolną od ospy po tym jak 96 proc. tamtejszej populacji zostało zaszczepione. W 1972 r Ghana doświadczyła jednej z najgorszych epidemii z najwyższym współczynnikiem śmiertelności. (Dr H. Albonico, MMR Vaccine Campaign in Switzerland, March 1990)

  W Anglii między rokiem 1970 a 1990 zachorowało na koklusz ponad 200 000 dzieci, które wcześniej były prawidłowo zaszczepione. (Community Disease Surveillance Centre, UK)

  W Indiach w latach 70. zaszczepiono przeciwko gruźlicy 260.000 ludzi. Okazało się potem, że to właśnie osoby zaszczepione częściej zapadały na gruźlicę niż nie zaszczepione. (The Lancet 12/1/80 s. 73)

  W roku 1977 dr Jonas Salk, który był wynalazcą pierwszej szczepionki przeciwko polio, razem z innymi naukowcami oświadczyli, że masowe szczepienia przeciwko polio były przyczyną większości zachorowań na tę chorobę w USA po 1961 r. (Science 4/4/77 “Abstracts”)

  W 1978 r. służby zdrowia 30 stanów w USA ujawniły, że ponad połowa dzieci, które zachorowały na odrę, była poprawnie zaszczepiona. (The People’s Doctor, Dr R Mendelsohn)

  W 1979 r. Szwecja odrzuciła szczepienia przeciwko kokluszowi jako nieskuteczne. Wśród ponad 5140 przypadków zachorowań na krztusiec w roku 1978, aż 84 proc. wystąpiło u dzieci trzykrotnie zaszczepionych. BMJ 283:696-697, 1981)

  W USA koszt jednej szczepionki DPT wzrósł z 11 centów w 1982 r. do 11,40 $ w 1987 r. Wytwórnie szczepionek musiały dołożyć 8$ do każdej szczepionki, żeby pokryć koszty odszkodowań, jakie musieli płacić rodzicom dzieci, które doznały uszkodzeń mózgu lub zmarły po tych szczepieniach. (The Vine, Issue 7, Styczen 1994, Nambour, Qld)

  W Omanie pomiędzy rokiem 1988 a 1989 wybuchła epidemia polio wśród tysięcy poprawnie zaszczepionych dzieci. Regiony, gdzie najliczniej szczepiono, miały największy współczynnik zachorowań i odwrotnie – regiony o najniższym współczynniku szczepień miały najniższą zachorowalność. (The Lancet, 21/9/91)

  W 1990 r. the Journal of the American Medical Association opublikowa3 artyku3, który stwierdza: Pomimo że w USA więcej niż 95 proc. dzieci w wieku szkolnym jest zaszczepionych przeciwko odrze, nadal wybuchają wielkie epidemie tej choroby. Większość przypadków dotyczy dzieci zaszczepionych powtórnie. (JAMA, 21/11/90)

  W Stanach Zjednoczonych FDA (US Food and Drug Administration) naliczła 54.072 odwrotnych reakcji poszczepiennych w okresie od lipca 1990 do listopada 1993 r.. FDA przyznała również, że liczba ta odzwierciedla jedynie 10 proc. wszystkich przypadków, ponieważ większość lekarzy nie wykonuje raportów takiej sytuacji. Innymi słowy odwrotne reakcje poszczepienne miało w tym czasie pół miliona dzieci! (National Vaccine Information Centre, Marrzec 2, 1994)

  W czasopiśmie The New England Journal of Medicine (lipiec 1994) wykazano, że ponad 80 proc. dzieci do lat 5, które zachorowały na krztusiec były wcześniej poprawnie zaszczepionych. 2 listopada 2000 r. amerykańskie stowarzyszenie lekarzy i chirurgów AAPS ogłosiło, że na 57. corocznym spotkaniu członków w St. Louis głosowano nad rezolucją wzywającą do zakończenia obowiązkowych szczepień. Rezolucja przepadła tylko jednym głosem sprzeciwu. (Report by Michael Devitt)
  http://wolnemedia.net/zdrowie/niebezpiecznie-ukrywane-fakty-na-temat-szczepien/
  Czy Pan Jezus kazałby szczepić dzieci?
  Odra wkroczyła do Polski, czyli o ruchu antyszczepionkowym..
  jan 20.04.2018 17:31:09
  Ps.. Panie berklej 72 nawet barany na hali nie chcialy by sluchac tego panskiego bełkotu
 • @zadziwiony 21:38:48 się pyta, czy w wypadku epidemii, wolno chodzić niezaszczepionym
  Oto jego pytanie:

  // Czy mam prawo do dysponowania własnym zdrowiem i życiem. Jakie zagrożenie jako osoba nie zaszczepiona stanowię dla tych zaszczepionych.//

  Otóż był wybuch epidemii CZARNEJ OSPY we Wrocławiu w 1963 roku https://pl.wikipedia.org/wiki/Epidemia_ospy_we_Wroc%C5%82awiu

  (Zachorowało ponad 100 osób, 7 zmarło)

  Otóż gdyby "zadziwiony" wtedy, mieszkając we Wrocławiu, odmówił zaszczepienia, to w wypadku zarażenia się tą chorobą byłby ZAGROŻENIEM nie dla tych już zaszczepionych, ale dla tych - jak ja wtedy na obozie żeglarskim na Mazurach - NIE ZASZCZEPIONYCH, gdyby Zadziwiony tam przypadkiem wtedy przybył i ze mną się przywitał.

  Podobnie jak ten NIEZASZCZEPIONY, w 1063 roku przed wyjazdem do Indii, oficer Bonifacy Jedynak, po powrocie stamtąd wywołał we Wrocławiu poważną epidemię i był przyczyną "tylko" 7 zgonów.

  Może "zadziwiony" coś niecoś wykapuje z tego co napisałem.
 • Do Szanownego komentatora jan. Po co ta agresja? Komu to służy?
  Pozwolę sobie zauważyć, że źródła z jakich Pan korzysta są fabryką fałszywych informacji (wolnemedia.net) gdzie od wielu lat promuje się teorie spiskowe i autorów propagujących neurotyczne widzenie świata. Jeżeli chodzi o Pana "Rafała Gawrońskiego" i jego blog to niestety muszę kolegę/Pana poinformować, że jest on niewart uwagi("płaska ziemia","zamach warszawski","mityczni żydzi i masoni" co chcą krzywdzić Polaków itp bzdury). Szkoda czasu!
  Na przykładzie dr Jonasa Salka przytoczę takie oto informacje, które są sprzeczne z tym co Pan podaje:

  "1962 – aby odbudować swój autorytet udoskonaloną szczepionkę przeciwko polio zaaplikował sobie i synom, co przekonało Amerykanów do masowego szczepienia przeciwko polio. Do 1962 roku zaszczepiła się ponad połowa mieszkańców USA do 40 roku życia, a zachorowalność spadła o 86 procent."
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jonas_Salk

  Powołuje się Pan na źródła amerykańskie lub angielskie z których to miejsc narodziła się doktryna antyszczepionkowców np.Andrew Wakefield. Są więc te informacje wątpliwe lub wręcz kłamliwe!
  https://krytykapolityczna.pl/kraj/krotka-historia-ruchow-antyszczepionkowych/

  Na koniec wspomina Pan o Jezusie? Co Pan chce przekazać...???

  Wchodząc jednak na grunt religijny z racji treści jakie Pan umieścił we swoim wpisie próbując ośmieszyć mnie jak i blogera Berkeley72 to zwracam uwagę na tekst wytłuszczony przeze mnie w powyższym artykule a mówiący cytuje:

  "Światową sławę przyniosła Weiglowi akcja szczepień przeciw durowi plamistemu w Chinach. Papież Pius XI nadaje odkrywcy Krzyż Rycerski i Komandorię Orderu Świętego Grzegorza. Zostaje członkiem Polskiej Akademii Umiejętności, Belgijskiej Królewskiej Akademii Medycznej, Nowojorskiej Akademii Nauk. Do wybuchu II wojny światowej zebrał 75 nominacji."

  Podważa Pan decyzję samego papieża Piusa XI-ego? Kim Pan jest? Co Pan dokonał? Co lub kto uprawnia Pana do obelg i szerzenia dezinformacji oraz nienawiści?

  Proszę się zapoznać ze stanowiskiem Abp Arkadiusza Hosera, który cytuje "Występowanie przeciwko systemowi szczepień jest nieludzkie"
  http://telewizjarepublika.pl/abp-hoser-o-szczepionkach-wystepowanie-przeciwko-systemowi-szczepien-jest-nieludzkie,57319.html

  a następnie samym stanowiskiem papieża Franciszka, który cytuje:

  "Podczas lutowej wizyty w Meksyku Papież Franciszek podał doustnie szczepionkę dziecku przebywającemu w państwowym pediatrycznym szpitalu klinicznym „Federico Gómez”. Tym symbolicznym gestem Papież rozpoczął szeroko zakrojoną kampanię szczepień w Meksyku.Zademonstrował, że popiera szczepienia jako profilaktykę przed chorobami zakaźnymi, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia.

  Historia medycyny dowodzi, że dzięki powszechnym programom szczepień udaje się ograniczyć lub wyeliminować groźne choroby.
  Przykładem jest polio – choroba, która dzięki efektywnemu programowi szczepień rozpoczętemu przez Światową Organizację Zdrowia w 1988 r. występuje obecnie sporadycznie. Z raportu opublikowanego w 2015 r. przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) wynika, że 80% ludności żyje obecnie w rejonach wolnych od wirusa polio."
  http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/papiez-franciszek-wlaczyl-sie-w-kampanie-promujaca-szczepienia-w-meksyku/

  Przypomnę, że do tej pory nikt nie podważył mojego argumentu dotyczącego braku szczepień na polio a chorobą z tego wynikłą u Pani Janiny Ochojskiej i całego szeregu chorób i operacji,które były spowodowane brakiem szczepionki na polio i epidemią panującą w czasie gdy Pani Janina była dzieckiem.
  http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,23561605,heinemedina-jak-zyje-sie-z-choroba-ktora-w-polsce-nie-istnieje.html
 • @jan 23:33:47 napisał //Panie berklej 72 nawet barany na hali nie chcialy by sluchac tego panskiego bełkotu//
  No wróciłem z tego "Jagnięcego" w Tatrach, którego szczytu nie dane mi było zdobyć, ale za to "w nagrodę" przemokłem do nitki.

  Czy rzeczony Jan coś słyszał o tym, że PRAWDA TO ZBIEŻNOŚĆ OPISU Z RZECZYWISTOŚCIĄ (Arystoteles)?

  A przecież chociażby w komentarzu powyżej T.M.Wandala stwierdza:

  //Dzięki uprzejmości M.Głogoczowskiego/Berkeley72 i Ryszarda Opary można zapoznać się również z moimi dwoma artykułami dotyczącymi tematu szczepień://
  T.M.W. traktuje mnie w tym komentarzu jako swego "e-belfra" i co więcej, zaleca lekturę mych tekstów w rubryce "Ulubieni autorzy: Berkeley72 posty: 36 komentarze: 454

  A z kolei Ryszard Opara 06.07.2019 04:38:49 wita i pozdrawia serdecznie Tomasza Wandalę na neonie24. //Napisał Pan - bardzo interesujący artykuł na temat Profesora Weigla.//

  Czyli "jan" zarówno twórcę blogu neon24, jak i mego "e-ucznia" traktuje jako PODLUDZI, głupszych of przysłowiowych "baranów na hali".

  Kim / czym zatem jesteś anonimie o ksywie "jan" i jak jest twoja funkcja na "neonie24"?
 • @Berkeley72
  Szanowny panie argumenty jakich uzywasz sa naprawde niskiego lotu. To ze ktos tam docenia kogos tam nie jest zadnym merytorycznym argumentem i raczej zle swiadczy o panu bo uzywa pan takich plytkich sposobgow by udowodnic swa racje. Pan Opara nie jest dla mnie zadnym autorytetem jest po prostu zwyklym bladzacym jak kazdy czlowiekiem lekarzem jakich wielu Kazdy z nas jest omylny .Ale ty uparcie trwasz przy bledzie .Definicja prawdy Arystotelesa jaka mi podales jest mi nieznana . Ale identycznie zbudowanej logiki jak to zdanie używam od dziesiatek lat w rozmowach z ludzmi. Bladzisz i innych w blad wprowadzasz Berkeleyu72 . Wszystko co piszesz mozna krok po kroku obalic i udowodnic ze bładzisz,Zreszta mysle ze wielu myslacych czytelnikow tez tak mysli. celowo uzywam takie slownictwa jak sie moze domyslasz by co s moze przelamalo sie w umysłach czytajacych [ Mysle ze pana Opare do wielu kwesti przekonalem] Pozdrawiam zyczac wejscia na droge prawdy
 • @jan 00:25:50 po północy się odezwał, no to z rana, na dzień dobry, mu dosolę:
  bowiem "nazarejski człowiek poznania" zalecał : «macie być solą ziemi i światłem świata» (por. Mt 5, 13-14)
  A zatem "janowi", z konieczności, trochę DOSOLĘ.

  Otóż odnośnie jego stwierdzenia //panie argumenty jakich uzywasz sa naprawde niskiego lotu.// to przypominam, iż dla "jana" (zza Oceanu, I presume, bo nie używa polskich znaków pisarskich?) // nawet barany na hali nie chcialy by sluchac tego panskiego bełkotu// ten właśnie fragment mego wywodu był do ZAKRYCIA przed wzrokiem czytelników neon24:

  cytuję siebie z nocy 07.07.2019 03:30:35 przed rannym 6.15 autobusem z Zakopanego w celu wyjścia na "Jagnięcy szczyt" po słowackiej stronie:

  //... jak nazwać nazwać takiego ich (żydów oraz chrześcijan) „Boga”? Czyż nie jest on podobny do hinduskiego SZIWA, BOGA ZNISZCZENIA, ZAGŁADY?

  Widać to w szczególności, w przypomnianym przez gnostyka Kozáka, rytuale picia krwi i spożywania ciała „nazareńskiego człowieka poznania” zabitego, przez żydowskiego „Boga”.

  A wędrując przez świat pod takim „Bogiem Zagłady”, właśnie w formie KRZYŻA i SZTUCZNYCH ŚWIATEŁ MENORY,zaślepiających żydowskie zbrodnie, żydzi oraz chrześcijanie nie dość że wytępili już dziesiątki gatunków najszlachetniejszych zwierząt i dziesiątki ludzkich plemion w Ameryce i Australii, to jeszcze bezwzględnie BETONUJĄ i ASFALTUJĄ naszą Planetę, aby przypadkiem na niej jakieś tereny „dzikie”, dające możliwość doskonalenia naszych organów ruchu oraz wzroku, nie pozostały.//

  Tej PRAWDY O ŚWIECIE Jan najwyraźniej znać nie chce - a przecież ją doskonale widać w "jana" miejscu (I presume) aktualnego pobytu.

  Otoż ten, cytowany powyżej przeze mnie //Mgr. Jan Kozák, historik a překladatel ze sanskrtu vysvětluje védské kořeny slovanské kultury a zásadní odlišnost této ideologie a víry od biblického pohledu na svět.//

  Co na polski się tłumaczy, iż ten czeski gnostyk wskazuje na zasadniczą odmienność ideologii (oraz wiary) starożytnych hinduskich Wed od BIBLIJNEGO POGLĄDU NA ŚWIAT. (Który jest tych Wed rodzajem zwierciadlanego odbicia w którym wszystko jest odwrócone, prawe na lewe, piękne i szlachetne na wstrętne i podłe itd.)

  No i "nabożny jan" prawdopodobnie zza Oceanu (I presume) się lęka, aby nie wyszła na jaw PODŁOŚĆ WIARY, którą on - i jemu podobni - wciskają "zurbanizowanym baranom", bo te na hali (jeśli jeszcze są takowe) na taki kit jak ten o "zbrodni szczepień" nabierać się nie dają.

  I tyle SOLI na dzisiejsze śniadanie, które dopiero za kilka godzin (I presume) "jan" będzie spożywać. Szczęść boże.
 • @Berkeley72 09:17:22
  wg. mnie absolutnie błędna argumentacja. Jeśli szczepienia będą obowiązkowe, to nie zaszczepi się na swoją odpowiedzialność niewielka grupa osób. To będzie ich wybór i ich ryzyko. Pozostała część będzie przecież bezpieczna, bo zaszczepiona. Jeśli nie zaszczepiony się zarazi , to na swoje życzenie.
  Poza tym idąc tym tropem rozumowania rządzący mogą zrobić z ludźmi wszystko. Za chwilę będzie np. obowiązkowe czipowanie. I wtedy gdy ktoś odmówi Pan Berkeley lub podobni znajdą odpowiednie argumenty przeciwko tym przeciwko. Bo np., nieczipowany prowadzi niebezpieczny tryb życia bez kontroli systemu i może stanowić dla niego zagrożenie. To totalitarny sposób myślenia pozbawiający człowieka wolnej woli i podstawowych wolności.
  Oprócz tego cała dyskusja jest zupełnie zbędna. Konstytucja ponoć gwarantuje nam nietykalność cielesną, a procedury medyczne wymagają naszej zgody na interwencję w nasze ciało. Ja się po prostu nie zgadzam, by ktoś mnie nastrzykiwał nieznaną mi substancją. Kto chce niech nawet codziennie ładuje sobie te wytwory farmacji. Mojej zgody na to nie ma i nie będzie. Każdy(osoba) kto mnie do tego będzie zmuszał jest narażony na utratę zdrowia lub życia. I tyle.
 • @zadziwiony 19:56:29
  Może kolega nie pamięta ale szczepionki są podawane w pierwszych tygodniach-miesiącach życia niemowlaka co może kolega sprawdzić w swojej książeczce zdrowia (i przedstawić na portalu swoje odkrycie na co i kiedy był szczepiony a żyje i zdrów!!!). Następne dawki w dalszym etapie życia. O jakiej jednak mówić "świadomości" ... u... powtarzam dziecka???A swoją drogą to jadąc do krajów azjatyckich nie podda się Pan profilaktycznemu zaszczepieniu już jako świadomy obywatel?
 • @Tomasz M.Wandala 20:27:47
  Szanowny Panie.
  Książeczki zdrowia to ja nie widziałem kilkadziesiąt lat i już nie pamiętam jak wygląda. Chyba nie mam nawet w tej chwili kartoteki w przychodni.
  Do lekarzy nie chodzę, także nie szczepię się przeciwko grypie i nie choruję. Nie jeżdżę też do krajów azjatyckich, bo nie mam takiej potrzeby. Nie uległem światowej modzie na taki sposób spędzania wolnego czasu, czy też urlopu.
  Widzi Pan. Każdy organizm jest inny, jednemu zaszkodzi jeden kieliszek wódki, drugiemu litr jest mało. Nie jest argumentem, że ktoś zaszczepił mnie 60 lat temu i żyję, albowiem po pierwsze szczepionki były zupełnie inne, po drugie rodziłem się w domu i żadna położna nie czekała na mnie ze strzykawką w dłoni by już prawie w drogach rodnych dopaść mnie ze swoją igłą.
  Następna sprawa , Prof Majewska stwierdziła, że szczepionki są szczególnie groźnie dla bardzo inteligentnych dzieci - mają taki wrażliwy mózg i dlatego u tej grupy dzieciaków występuje szczególnie dużo autyzmu poszczepiennego. Wybaczy kolega, ale wierzę jej , a nie Tobie.
  I po ostatnie- jakim prawem rości sobie szanowny prawo o decydowania o tym co jest dla mnie dobre , a co złe. Właśnie tacy ludzie są odpowiedzialni za totalitarne , faszystowskie metody postępowania z ludźmi - ponoć wolnymi i żyjącymi w demokratycznym państwie prawa. Przymuszanie wbrew konstytucji i wbrew naszej woli do zabiegów medycznych. W drodze już inne przymuszenia... I też będzie kolega za- taki charakter.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY