Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 163 komentarze

Percepcja Rzeczywistości

Tomasz M. Wandala - Percepcja - czyli sposób postrzegania rzeczywistości. Każdy człowiek ma własny sposób postrzegania świata. Ale jaki jest prawdziwy?

Gazety Wojenne z okresu II RP 1939

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak prasa robiła Polakom w 1939 roku wodę z mózgu i tym samym stała się współodpowiedzialna za błędne decyzje dyplomatów, wojskowych i reszty Narodu.

                W obiegowej opinii przeciętny Polak jest przekonany, że 01.09.1939 roku zostaliśmy napadnięci jako kraj i jako naród w sposób okrutny, zdradziecki i byliśmy po prostu niewinni tzn. w żaden sposób nie przyczyniliśmy się swoją postawą-dyplomacją do wielkiej wojny. Tytuły gazet/prasy pokazują jednak co innego. Aby oddać psychiczne napięcie tamtych czasów jakie powszechnie panowało w najlepszym narzędziu propagandy (pomijam ambonę gdyż do tej pory jest ona numer jeden) czyli prasie pozwoliłem sobie na zamieszczenie kilku zdjęć z egzemplarzy gazet r.1939 m-cy sierpnia i września.

 

http://www.ekartkazwarszawy.pl/kartka/najazd-wrozbitow-stolice/

Jak już wiemy nawet najżarliwsza "wiara", której Polakom nie można odmówić na niewiele się zda gdy przeciwnik ma przewagę techniczną i liczebną żołnierzy. Czy czasem 'Bóg' to nie wielki matematyk...? 

 

 

https://wiadomosci.wp.pl/reprodukcje-polskiej-prasy-6038694633214593g/6

 

https://wiadomosci.wp.pl/reprodukcje-polskiej-prasy-6038694633214593g/7

 

"Jeden z głównych dzienników II RP, w przeddzień mającego nadejść kataklizmu. Co porusza to sprawa ew. wojny ilustrowana jest optymistycznymi relacjami z W. Brytanii, Francji. Oprócz tego z gazety nie daje się odczytać nastroju choćby zaniepokojenia ot, dzień jak co dzień, kolejne wydanie. Reklamy, doniesienia sportowe i inne bzdety. Przelećmy się po tytułach bo czytać całości, po prostu nie ma sensu."

Słodka naiwności..., kiedy w końcu Polacy zrozumieją?! że sami są odpowiedzialni za swój Los/Byt-Naród-Ojczyznę? Wziąć pełną odpowiedzialność za siebie, swój naród i swój kraj, tylko w taki sposób dzisiaj możemy zbudować lepsze jutro. Radzę to przemyśleć.

 

https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/przegl-d-prasy-31-sierpnia-1939-t1749.html   -- zaleca się zapoznać z całą treścią dostępną pod powyższym linkiem!

 

 https://natemat.pl/153565,bijemy-niemcow-az-milo-czyli-jak-prasa-robila-nam-we-wrzesniu-1939-roku-wode-z-mozgow

 

"31 sierpnia 1939 roku polska prasa dużo miejsca poświęcała postawie Anglii i III Rzeszy Niemieckiej w stosunku do zbliżającego się konfliktu. Było już jasne, że wojna wkrótce wybuchnie. Nikt jednak nie przewidywał, że skończy się tak tragicznie dla Polski. Uczenie się historii tylko z współcześnie napisanych książek ma jedną mocną wadę – nie oddaje nastrojów, jakie panowały w danym czasie, ani poziomu ówczesnej wiedzy. Postanowiłem więc, przy pomocy wycinków prasowych, pomóc naszym czytelnikom wczuć się w to, co mogli odczuwać nasi rodacy w przeddzień II wojny światowej(...)"

 

https://parezja.pl/anglia-gotowa-wojny-czyli-polska-prasa-przeddzien-wybuchu-ii-wojny-swiatowej/

Blamaż redaktorów dających do druku tego typu tytuły, które ogłupiały do reszty polskie społeczeństwo. Dlaczego o tym nie uczy się na lekcji historii w polskiej szkole? 

 

"Czekamy z palcem na cynglu"- buńczuczne gołosłowie/frazesy, które można odczytywać jako pewną prowokację i "dolewanie oliwy do ognia". 

 

http://www.tvp.pl/historia/rocznice-i-wydarzenia/wielki-test-z-historii/z-archiwalnej-prasy/czekamy-z-palcem-na-cynglu-pisze-dziennik-bydgoski-z-1-wrzesnia-1939/850441

 

 

rysunek satyryczny z „Małego Dziennika”

będącego własnością ludzi stanu duchownego

https://www.fronda.pl/a/sw-maksymilian-chce-pracowac-cierpiec-i-umrzec-dla-chrystusa,76872.html  

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82y_Dziennik

 

PS 

Czym jest Fake news?

Fake news – fałszywa wiadomość, często o charakterze sensacyjnym, publikowana w mediach z intencją wprowadzenia odbiorcy w błąd w celu osiągnięcia korzyści finansowych, politycznych lub prestiżowych[1 Fałszywe wiadomości mogą być elementem dezinformacji w ramach działań określanych jako środki aktywne w grupie „czarnej” technologii hybrydowych[5].

https://pl.wikipedia.org/wiki/Fake_news

 

W czyich rękach dzisiaj są skupione narzedzia propagandy tj. radio, telewizja, prasa, internet? (ambone pomijam z oczywistych względów).

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY