Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 163 komentarze

Percepcja Rzeczywistości

Tomasz M. Wandala - Percepcja - czyli sposób postrzegania rzeczywistości. Każdy człowiek ma własny sposób postrzegania świata. Ale jaki jest prawdziwy?

Łukasz Durajski o Glinie w szczepionkach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"(...) glin jest wykorzystywany w szczepionkach jako adiuwant (czyli substancja mająca wzmocnić działanie szczepionki). Właściwie stosowany on jest od 1926 roku."

  Glin w szczepionkach 

 
 
Bezpieczeństwo szczepionek, zresztą jak i każdych leków, to bardzo ważny temat, dlatego tym razem postanowiłem napisać o wykorzystaniu glinu w szczepionkach. Bardzo często pojawiają się komunikaty na wielu portalach, blogach i forach o tym ile i jak bardzo dramatyczne dla zdrowia jest przyjmowanie tego typu substancji. Glin czy aluminium, bo wiem, że pod takimi nazwami pojawiają się informacje w internecie dotyczącego szczepionek.
 
Zacznijmy od tego, że glin jest wykorzystywany w szczepionkach jako adiuwant (czyli substancja mająca wzmocnić działanie szczepionki). Właściwie stosowany on jest od 1926 roku.
 
 
 
Jakie szczepionki zawierają glin?
 
Szczepionka Zawartość glinu
przeciwko pneumokokom 0,125 mg/dawkę
DTPa od <0,17 do <0,625 mg/dawkę
Hib 0,225 mg/dawkę
Hib/przeciwko WZW B 0,225 mg/dawkę
przeciwko WZW A 0,225–0,25 mg/dawkę (dawka dla dzieci)
przeciwko WZW B 0,225–0,5 mg/dawkę
przeciwko WZW A/WZW B 0,45 mg/dawkę
DTPa/IPV/przeciwko WZW B <0,85 mg/dawkę
DTPa/IPV/Hib 0,33 mg/dawkę
 
 
Jakie niepożądane odczyny poszczepiennie powoduje glin?
 
W badaniach porównujących szczepionkę przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi, zawierającą glin i bez glinu okazało się, że częściej pojawiają się NOPy:
 
zaczerwienienie,
stwardnienie (w miejscu wstrzyknięcia).
Natomiast rzadziej po szczepionkach z glinem wystąpiły NOPy:
 
miejscowe reakcje skórne,
płacz,
gorączka,
wymioty,
senność,
osutka skórna.
 
 
Nie wykazano, że glin odpowiada za wystąpienie ciężkich NOPów.
 
 
 
Gdzie jeszcze występuje glin?
 
Ku pewnie zaskoczeniu wielu glin występuje m.in. w mleku matki czy też mleku modyfikowanym. Poza tym możemy go spotkać w wielu produktach spożywczych. Dorośli dziennie przyjmują 7 – 9 mg glinu dziennie.
 
Pokarm/lek Zawartość glinu
mleko kobiece 0,04 mg/l
mleko modyfikowane dla niemowląt 0,225–1,15 mg/l
lek zobojętniający kwas żołądkowy 104–208 mg/tabletkę
buforowana aspiryna 10–20 mg/tabletkę
 
 
Jakie dawki glinu są dopuszczalne?
Centers for Disease Control and Prevention zaleca, aby dawka glinu u dzieci do 1 roku życia nie przekraczałą 4,225 mg dziennie. Dla porównania w szczepionce przeciwko pneumokokom dawka wynosi 0,125 mg, a w DTPa – <0,625 mg. Jak widać dawki te są tak małe, że nie przekraczają nawet dobowej normy.
 
 
 
Czy jest różnica między glinem, który zjadamy, a glinem, który dostajemy w szczepionkach?
 
Tak, glin, który zjadamy dostarczamy do organizmu codziennie, glin w szczepionkach tylko podczas szczepienia, czyli kilka razy w życiu w dawkach mniejszych niż zjadane.
 
 
 
 
 
Zatem jak widzicie możecie spokojnie szczepić dzieci bez obaw, że to całe zło jakim jest glin, mogłoby być groźne dla Waszych dzieci. Starajmy się unikać przygotowywania potraw w folii aluminiowej, aby minimalizować ekspozycję na glin.
 
 
 
Więcej tutaj
 
Bibliografia:
– Stencel D., Glin w szczepionkach – jak odpowiedzieć na obawy rodziców?, mp.pl
– S. Fernandex, Aluminum in vaccines: addressing parents’ concerns, Pediatric Annals, 2016; 45: e231–e233
– The Children’s Hospital of Philadelphia. Vaccine ingredients – aluminum. www. chop.edu (accessed June 14, 2016)
– Keith L.S., Jones D.E., Chou C.H.: Aluminum toxicokinetics regarding infant diet and vaccinations. Vaccine, 2002; 20 (suppl. 3): S13–S17
Fot.: theconversation.com
 
 
Źródło:
 
Kim jest AUTOR?
 
PS.
Powyższy artykuł Pana Łukasza Durajskiego ukazał sie 20.01.2019 r. pod tytułem "Glin w szczepionkach"
Wytłuszczenia tekstu dodane przez T.M.W.

KOMENTARZE

 • Bezczelna manipulacja
  „glin, który zjadamy dostarczamy do organizmu codziennie, glin w szczepionkach tylko podczas szczepienia, czyli kilka razy w życiu w dawkach mniejszych niż zjadane.

  Zatem jak widzicie możecie spokojnie szczepić dzieci bez obaw, że to całe zło jakim jest glin, mogłoby być groźne dla Waszych dzieci. Starajmy się unikać przygotowywania potraw w folii aluminiowej, aby minimalizować ekspozycję na glin.”

  Doktorek wujek dobra rada zapomniał dodać że te małe dawki trucizny wszczepiane są bezpośrednio do krwiobiegu nawet bardzo maleńkich dzieci.
  Szczep pan swoje dzieci, nie cudze.
 • @Lotna 20:08:40
  Polecam .Ukłony : https://miarka-neon24pl.neon24.pl/post/146882,uwaga-autyzm
 • Czy pan Tomasz M. Wandala zdaje sobie sprawę jaka jest reakcja po wstrzyknięciu minimalnych ilości soku z warzyw lub owoców
  lub czego kolwiek bezpośrednio do krwioobiegu jakiegokolwiek żywego organizmu???


  Czy pan Tomasz M. Wandala zdaje sobie sprawę ile milionów istnień ludzkich pochłonęły testy nad dopracowaniem proporcji WSTRZYKIWANYCH TRUCIZN tak aby OFIARY nie umierały natychmiast, tylko powoli, nawet całtmi latami???


  Czy pan Tomasz M. Wandala zdaje sobie sprawę, że CORPORACJE które produkują i propagują nadzorowane przez rządy całego świata te zdrowe przymusowe szczepionki, testowały je również na Polakach uwięzionych w OBOZACH ZAGŁADY miedzy innymi na terenie Polski???  Dziwne jest to, że większość społeczeństw jest całkowicie przekonana, że POLITYCY SĄ NAJWIĘKSZYMI PAZERNYMI OSZYSTAMI idącymi po TRUPACH po WSZELKIE BOGACTWA tego świata, ale jeśli chodzi o wstrzykiwanie trucizn do ich organizmów i zmuszania do zjadania zatrutej chemicznie i genetycznie (GMO) paszy ludzkiej są przekonani o ich uczciwości i mają do nich pełne zaufanie !!!!!!  Który z polityków pchał się do władzy aby pomagać biedakom??


  Politycy pchani są do władzy aby pomagać KORPORACJOM !!!
  I czynią to JEDYNIE Z POBUDEK MATERIALNYCH !!!
  Jedynym ich celem jest "USTAWIĆ SIĘ" w życiu DOCZESNYM -

  To znaczy, JAK NAJWIĘCEJ USTAWIĆ SIEBIE RODZINKĘ i niezębędnych do prowadzenia tego KRYMINALNEGO PROCEDERU, zaufanych i sprawdzonych w boju KOLESI po kądzieli - ZIO-MALI !!!


  Takich protestów na całym świecie jest tysiące.
  https://www.google.com/search?biw=1366&bih=660&tbm=isch&sa=1&ei=kdqqXa2xG8eZ_Qbn7KSIAg&q=anty+vaccination+protests&oq=anty+vaccination+protests&gs_l=img.3...3529016.3542231..3543306...0.0..0.709.5153.10j3j4j1j2j2j1......0....1..gws-wiz-img.PdS5yj-FuXM&ved=0ahUKEwjtvdeshKjlAhXHTN8KHWc2CSEQ4dUDCAY&uact=5#spf=1571481701706

  Filipiny - Zdjęcia szczepionkami zamordowanych dzieci trzymane przez ich rodziców.


  https://media.philstar.com/images/articles/15-dengvaxiaeddgumban_2018-09-08_22-38-54.jpg  Protest Ligi Przeciwko Szczepieniom Kanady, Old City Hall, Toronto, 13 listopada 1919 r

  https://iiif.wellcomecollection.org/image/prismic:09eedd74c68e5d5940e5310b741ff3bbf5fafca2_03-toronto.jpg/full/820,/0/default.jpg  Więcej informacji gdzie i kiedy zaczęto tmuszać do szczepienia ludzi:

  https://wellcomecollection.org/articles/Whf_BSkAACsAgwil


  https://www.scientificamerican.com/article/how-the-worlds-first-dengue-vaccination-drive-ended-in-disaster/

  https://iiif.wellcomecollection.org/image/prismic:26d4927785fe50368d018c514c572ca517f24c1c_10-braineaters.jpg/full/600,/0/default.jpg
  Bogumił Boguchwał.
 • @Repsol 21:46:22 Odpowiadam za pomocą dialogu blogerów Oświat i miarka
  @miarka 15:21:59
  Na miejscu pani Janiny Ochojskiej mając wybór, zaszczepiłbyś się czy nie?
  Oświat 20.12.2018 16:31:33

  @Oświat 16:31:33
  Odkąd jestem świadomy co to szczepionki to się nie szczepię. Z obecną świadomością na miejscu pani Ochojskiej też bym się nie szczepił.

  To antyspołeczne patrzeć na interes osobisty a nie najpierw na dobro wspólne. - Ono jasno mówi że epidemii nigdy nie zwalczymy jeśli nie damy szansy naturze.
  Droga którą poszły korporacje szczepionkowe to i ślepa uliczka z której może nie być powrotu, i ludobójstwo, i naiwność że go na pewno powstrzymają żeby ktoś przeżył, i głupota że jeżeli przeżyją niemoralni to świat może się odrodzić.
  Nadto uzależnienie się od medyków czy od techniki to niewola jak każda inna.

  Uważam że tych co się zaszczepili trzeba poddawać kwarantannie przez co najmniej kilka pokoleń, bo nie wiadomo jakie mutacje przeszli i jak to się odbija na potomstwie - czy następne pokolenia nie odziedziczą genów przedwczesnej śmierci, bezpłodności, czy dziedzicznego autyzmu, ułomności duchowej, zaniku intuicji, albo odczłowieczenia.
  Technicznie to trzeba by podzielić świat na możliwie dużo odizolowanych, samowystarczalnych grup, nie stosować szczepień, jeść zdrową żywność, i nie kontaktować się nawet ze sobą przez co najmniej 100 lat a może któraś grupa przeżyje.

  miarka 20.12.2018 17:35:31

  Źródło:
  https://zakop999pl.neon24.pl/post/146888,list-otwarty-do-dr-ryszarda-opary-od-tomasza-wandala-nl

  Przypominam, że Pani Janina Ochojska zachorowała na polio mając 6 m-cy (epidemia lat 50-tych) i nie będąc szczepioną przeciwko tej chorobie. Więcej informacji w linku powyżej. Pozdrawiam.
 • @Tomasz M. Wandala 18:22:56
  Toteż szczep się Wandala nawet kilka razy dziennie. Ale wara ode mnie i mojej rodziny. Proste?
 • Sprzeciw
  Szanowny Państwo widać wyraźnie że panuje masowy lęk przed nie zbyt uczciwymi ludźmi medycyny któremu się wszyscy a może nie świadomie poddają nie chcąc zabrać jasnego stanowiska w sprawie PRZYMUSOWYCH szczepień. Zwolennicy logicznego myślenia a jak by zapomnieli o kardynalnych zależnościach między zdaniem prawdziwym i zdaniem fałszywym a które winny mieć priorytetowy wpływ na postrzeganie argumentacji i podejmowanie stanowiska w danej kwestii.
  I tu pierwsza analiza logiczna (w uproszczeniu)
  szczepiony -nie zachoruje
  nie szczepiony – zachoruje
  jeszcze niektórzy wysuwają argument „ni przypiął ni załatał”,że szczepiony przejdzie okres choroby łagodniej ale zadam tu pytanie retoryczne – czy będzie nosicielem czy nie ?
  to obawa szczepionego przed nie szczepionym jest - fałszywa
  A zatem sparafrazuję działanie „szczepionkowców” - tekstem z kabaretu Dudek – w związku z przebudową Marszałkowskiej proszę mieszkanie na Powiślu.
  Drogi Panie Autorze „tego czegoś” tak się składa .że mam 70 lat w tym 50 lat w pełni świadomego życia i coś wspólnego z farmacjom miałem gdzie na pierwszym roku uczono nas .że w czasie realizacji recepty pacjent --może mieć zamknięte oba oczy lekarz-- jedno a farmaceuta --musi mieć otwarte oba. Jaki z tego wniosek – największą wiedzę na temat leków mają farmaceuci (czytaj koncerny farmaceutyczno- chemiczne ) ale mimo tej wiedz często zachowujemy się „jak słoń w składzie porcelany” przykład np. z radem, promieniami X i nawet aspiryną ( za moich młodych lat była ona nieszkodliwym panaceum prawie na wszystko a potem okazał się ,że przedawkowani może doprowadzić do zgonu) I najgorszy i makabryczny wątek można by pociągnąć czy aby te koncerny działają naprawdę d la dobra ludzi czy dla dobra własnej kieszeni .Same zarzekają się że to pierwsze .Jednak czasami coś wskazuje na coś innego np. afera z randapem a może tu „biega” o eugenikę
  .Czy Pan wie ile jest drobnoustrojów chorobotwórczy- a ile można „wymyślić” – na przykład
  aids itp.– i na zaszczepienie się przeciw nim życia Panu by nie starczyło
  Natomiast przez 50 lat w tym 20 lat komuny (gdzie nie było przymusu szczepionkowego) nie zaobserwowano u nas prawdziwej pandemii – może quasi pandemie grypy ale i tak nie ma na nią do dzisiaj w pełni skutecznej szczepionki.
  PIERWSZYM I PODSTAWOWYM DZIAŁANIEM WINNO BYĆ DZIAŁANIE KOMPLEKSOWEGO WZMOCNIENIA UKŁADU IMMUNOLOGICZNEGO ORGANIZMU NA RZECZ JAK NAJSZERSZEGO SPEKTRUM ZDOLNOŚCI ROZPOZNAWANIA I ELIMINACJI PRZEZEŃ PATOGENÓW.
  a nie uaktywnianie go na jeden lub kilka przypadków chorobotwórczych – to nie znaczy że trzeba to zarzucić Jeszcze pragnę zaznaczyć .że nie jestem przeciwnikiem szczepień – sam się szczepiłem ale szaleństwo szczepionkowe doprowadzi do paranoi działającej na totalne zniewolenia jednostki
  . Mogę wiele na ten temat pisać ale był by zbyt obszerny referat I na koniec pragnę stwierdzić brak logiki w pańskiej argumentacji a jedynie propagandą na rzecz ??????? stosującą płytką sofistykę typu – międzynarodowy pokaz głupoty . Fałszywie informując czytelników już w samym terminie antyszczepankowscy nazywając osoby które nimi nie są i które jedyni sprzeciwiają się stosowania preparatów skażonymi substancjami szkodliwymi dla zdrowia człowieka i między innymi sądownie znakazane w innych krajach np. w UE narażając młodziutki organizm na szok anafilaktyczny poprzez podawanie w jednym czasie wielu szczepionek a na opornych stosuje się zamordystyczne nazistowskie metody. rodem z mrocznych czasów Czy to nie konweniuje z metodami Josefa Mengele w obozach koncentracyjnych. Czy w obozach więźniowie byli , cierpieli i byli „leczeni”dobrowolnie – NIE !!! I czy tu dzisiaj nie dzieje się coś ekwiwalentnie.
  I jeżeli tych trochę argumentów nie wystarcz zadam jeszcze jedno pytani retoryczne to kto tu jest głupi a może gorzej perfidny.

  A na koniec pytanie retoryczne – czy jeżeli jesteśmy truci przez producentów żywności za „zgodą państwa” to mamy być truci przez farmaceutów j lekarzy z nakazem państwa?

  https://youtu.be/Ej3zcxF2pSM

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-kartel-farmaceutyczny/item/81708-juz-6-panstw-wprowadzilo-zakaz-szczepien-przeciwko-grypie?fbclid=IwAR3OFH6ChdyOhYquA1FrXDW2cSptuZ_8KGQBu83MLrycCnZbiYC6o-G5MRo

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-kartel-farmaceutyczny/item/81708-juz-6-panstw-wprowadzilo-zakaz-szczepien-przeciwko-grypie?fbclid=IwAR3OFH6ChdyOhYquA1FrXDW2cSptuZ_8KGQBu83MLrycCnZbiYC6o-G5MRo

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-kartel-farmaceutyczny/item/90261-ukryte-morderstwa-64-zgony-po-szczepionce-infanrix?fbclid=IwAR3HQnc6l44SBbku8snPjMSLPQle83HjsWAPN-US2qIUedD6b7CgQ040eE0

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-kartel-farmaceutyczny/item/148200-smierc-slawnego-onkologa-po-kilku-minutach-od-przyjecia-szczepionki-na-skutek-calkowitej-niewydolnosci-narzadow?fbclid=IwAR2BKt4c9L5zrromRUd63PYBs5gwRbgRzNIpHocDDDox-YM77E45jLd8VPw

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-kartel-farmaceutyczny/item/147483-szczepionki-przyczyna-epidemii-odry-dowody-naukowe?fbclid=IwAR0ohnb6-WtxPaCxfA29-QwxDzfxTm6FcjWX_0u3XxCWrv6ShfRrhZNSzhQ

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-kartel-farmaceutyczny/item/144405-odra-w-oczach-doswiadczonych-lekarzy?fbclid=IwAR0-IBiZF2VGAp7Ak97XSTCRYck3ipInvWORxP4jx6n4PqKcLyoZVsKJfKY
 • Tak psychopaci religii szczepionkowej manipulują.
  Cytat:
  "Jakie dawki glinu są dopuszczalne?
  Centers for Disease Control and Prevention zaleca, aby dawka glinu u dzieci do 1 roku życia nie przekraczałą 4,225 mg dziennie. Dla porównania w szczepionce przeciwko pneumokokom dawka wynosi 0,125 mg, a w DTPa –
 • @rysio 16:01:16
  Zjadło część wpisu:
  "dawka glinu u dzieci do 1 roku życia nie przekraczałą 4,225 mg dziennie. ALE w POŻYWIENIU!
  Z którego wchłonie się max 1%, ze szczepionki 100%
  Zatem dawkę ze szczepionki trzeba pomnożyć przez 100.
  w DTPa – równowartość
 • Dla analfabetów z neon24.pl wklejam krótką notkę na temat osoby pana Łukasza Durajskiego
  Bloger, autor pierwszego poradnika dla rodziców napisanego przez pediatrę "Zdrowie Twojego Dziecka"., lekarz medycyny podróży.
  Autor książki "Co Na To Lekarz - mity przenoszone drogą szeptaną".

  Prowadzący program w TVN Style "Pogromcy medycznych mitów".
  Gość programów Dzień dobry TVN, Pytanie na śniadanie TVP czy Wstajesz i weekend TVN24.

  Doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu ośrodkach na świecie podczas miesięcznych praktyk (odbywanych w trakcie studiów):
  – VII 2008, Włochy, Universita La Sapienza
  – VII 2010, Grecja, University of Crete
  – VII 2011, Ghana, University of Ghana
  – VII 2012, Peru, Universidad Catolica Santa Maria.

  Lekarz specjalizujący się w dziedzinie pediatrii na Klinice Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

  Członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP), Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej (PTEiDD), Członek Polskiego Towarzystwa Wakcynologii (PTW), Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży (PTMMTiP).

  Członek Honorowy Studenckiego Koła Kardiochirurgii przy Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie.

  Doświadczenie pozazawodowe

  Wiceprezydent ds. marketingu Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland w latach 2010-2011. Prezydent Oddziału Kraków Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland w latach 2009-2011.

  Uczestnik General Assembly International Federation od Medical Students’ Associations (Tajlandia w 2010r., Dania w 2011r., Indonezja w 2011r.).

  Radny Powiatu Kaliskiego kadencji 2014-2016:
  – Wiceprzewodniczący Komisji strategii rozwoju powiatu, promocji i współpracy międzynarodowej.

  Zwycięzca 3. edycji programu „Bitwa o dom” (produkcja TVN, GoldenMedia).

  Źródło:
  https://www.znanylekarz.pl/lukasz-durajski/pediatra-lekarz-w-trakcie-specjalizacji/legionowo --- polecam komentarze pacjentów!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY