Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 163 komentarze

Percepcja Rzeczywistości

Tomasz M. Wandala - Percepcja - czyli sposób postrzegania rzeczywistości. Każdy człowiek ma własny sposób postrzegania świata. Ale jaki jest prawdziwy?

"Moment" - walka lisa tybetańskiego ze świstakiem.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"To niezwykłe zdjęcie ukazuje najważniejsze wyzwanie natury, czyli walkę o przetrwanie."

Pierwsze miejsce na najlepsze zdjęcie w konkursie "Wildlife Photographer of the Year" zajęła fotografia Yongqinga Bao przedstawiająca walkę lisa tybetańskiego ze świstakiem. Zdjęcie zostało zrobione na obszarze Wyżyny Tybetańskiej i nazwane przez zwycięskiego fotografa "The Moment". 

Przewodnicząca jury Roz Kidman Cox w taki sposób skomentowała zwycięskie zdjęcie:

 "Rzadko zdarzają się zdjęcia pochodzące z chińskiego płaskowyżu tybetańskiego. Uchwycenie tak potężnej interakcji pomiędzy lisem tybetańskim a świstakiem, czyli dwoma najważniejszymi gatunkami tego regionu, jest zadziwiające (...)
 Fotograficznie jest to perfekcyjny moment. Siła ekspresji pozycji, w jakich zostały uchwycone zwierzęta i energia pomiędzy nimi sprawia, że pozostają w idealnej równowadze."

Dyrektor Muzeum Historii Naturalnej w Londynie Michael Dixon podsumował w taki oto sposób ww. zdjęcie:
 
  "To niezwykłe zdjęcie ukazuje najważniejsze wyzwanie natury, czyli walkę o przetrwanie."

Taniec życia i śmierci ukazany w tak niezwykły i wymowny sposób ukazuje prawdę i piekno prawideł życia (a Prawda to Wiedza a Wiedza to BÓG), które dotyczą wszystkich istot zamieszkujących planetę Ziemie. Parafrazując Ryszarda Oparę zbędne są jednak pytania typu: "Gdzie jest teraz świstak? Gdzie jest teraz lis? A gdzie jest Tybet?" Ważne jest TU i TERAZ. Teraźniejszość jest punktem przecięcia się przeszłości i przyszłości. Polacy poprzez swoją postawę Dzisiaj - Tu i Teraz stwarzają lepsze/gorsze jutro. My-Naród Polski jesteśmy odpowiedzialni za kraj i rzeczywistość w jakiej żyjemy. Takie proste a zarazem takie trudne...
  

 Konkurs "Wildlife Photographer of the Year" jest organizowany co roku przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

 Źródło:
 
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY