Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 163 komentarze

Percepcja Rzeczywistości

Tomasz M. Wandala - Percepcja - czyli sposób postrzegania rzeczywistości. Każdy człowiek ma własny sposób postrzegania świata. Ale jaki jest prawdziwy?

Michał Matczak jako "Mata" i Patointeligencja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W serwisie YouTube teledysk Michała zdobył blisko trzy mln wyświetleń w trzy dni, co jest swego rodzaju rekordem wobec, którego nie można przejść obojętnie.

Michał Matczak o pseudonimie "Mata" zadebiutował swoim klipem "Patointeligencja" trafnie oceniającym rzeczywistość z perspektywy tzw. "młodzieży z dobrych domów", a w szerszej perspektywie społeczeństwa polskiego po decyzji o zmianie systemu gospodarczego z socjalistycznego na wolnorynkowy w 1989 r. W serwisie YouTube teledysk Michała zdobył blisko trzy mln wyświetleń w trzy dni, co jest swego rodzaju rekordem wobec, którego nie będzie można przejść obojetnie. 19 - letni raper "Mata" wydał płytę "100 dni do matury", która powinna stać się cennym wkładem głosu młodego pokolenia wobec rzeczywistości w Polsce, gdzie kult "Mamony - Krzyża" i komfortowego życia, szczęścia nie daje, a rodzi ból, cierpienie, frustrację - emigrację...i piekło TU na ziemi! Młodzi ludzie wkraczają w życie z ogromnymi deficytami emocjonalnymi i pomimo zapewnienia ze strony bliskich bezpieczeństwa ekonomicznego, a braku wsparcia psychicznego, stają się jednostkami zatomizowanymi. Obecne czasy bardzo dobrze obrazują panoramę kapitalistycznego "dobrobytu", który przemienia człowieka w bezdusznego robota, a relacje międzyludzkie sprowadzają się jedynie do wymiany dóbr materialnych, rzeczy tj. podzespołów do sztucznego człowieka, którego zrodziła transformacja ustrojowa lat 1989 - 2019 pod patronatem Episkopatu Polskiego.

A tak oto podsumowywuje świat tegoroczna polska noblistka Olga Tokarczuk, której artystyczne spojrzenie współgra z młodym raperem Michałem Matczakiem.


"Lecz nade wszystko żyjemy w świecie natłoku informacji sprzecznych ze sobą, wzajemnie się wykluczających, walczących na kły i pazury.

Nasi przodkowie wierzyli, że dostęp do wiedzy przyniesie ludziom nie tylko szczęście, dobrobyt, zdrowie i bogactwo, ale stworzy społeczeństwo równe i sprawiedliwe. To, czego według nich brakowało światu to była powszechna mądrość, płynąca z wiedzy (...) Na dodatek Internet, poddany zupełnie bez refleksji procesom rynkowym i oddany graczom-monopolistom, steruje gigantycznymi ilościami danych (...)  służąc przede wszystkim programowaniu zachowań użytkowników, czego dowiedzieliśmy się po aferze Cambridge Analytica.

Zamiast usłyszeć harmonię świata, usłyszeliśmy kakofonię dźwięków, szum nie do zniesienia, w którym rozpaczliwie próbujemy dosłuchać się jakiejś najcichszej melodii, najsłabszego chociaż rytmu. Parafraza szekspirowskiego cytatu jak nigdy pasuje dzisiaj do tej kakofonicznej rzeczywistości: Internet to coraz częściej opowieść idioty pełna wściekłości i wrzasku (...)"

"Od jakiegoś momentu w swoim życiu zaczynamy widzieć świat we fragmentach, wszystko osobno, w kawałkach odległych od siebie niczym galaktyki, a rzeczywistość, w jakiej żyjemy w tym nas upewnia (...) Wszystko jest od siebie oddzielone, żyje osobno, bez związku (...) Świat umiera, a my nawet tego nie zauważamy. Nie zauważamy, że świat staje się zbiorem rzeczy i wydarzeń, martwą przestrzenią, w której poruszamy się samotni i zagubieni, miotani czyimiś decyzjami, zniewoleni niezrozumiałym fatum, poczuciem bycia igraszką wielkich sił historii czy przypadku. Nasza duchowość zanika albo staje się powierzchowna i rytualna."

Źródło:

https://ksiazki.wp.pl/czuly-narrator-przemowa-noblowska-olgi-tokarczuk-6454153788634753a

 

 Zapoznajmy się bliżej z klipem młodego talentu rapera "Mata" i dokonajmy retrospekcji własnych sądów, postaw i spojrzenia szerzej z bogatszej perspektywy na swiat (perspektywa Olgi Tokarczuk?), który nas otacza.


 

     Mata - Patointeligencja


 https://www.youtube.com/watch?v=wTAibxp37vE

 

  "(...) my to patointeligencja, katolickie przedszkola, strzeżone osiedla
kurator angielski i gegra, kurator, dilerka dla sportu, nie po to by przetrwać
szkoła, korty, dodatkowe zajęcia
korki, butelki i elki na zajęciach
harnaś, perełka w plenerkach, rzucamy chujami i nie jeemy mięsa
dobrze wychowani, wciągana jest kreska w bawełnianych sweterkach
my to patointeligencja, my to patointeligencja
w wakacje pod palmą albo na językowych campach
Opener w Sopocie i emka w apartamentach, przy nakryciu w święta
łosoś, jazzowa kolęda, srebrna choinka, podłoga w prezentach
zacząłem tu robić te rapy, bo miałem kurwa tak dość tego ciepła i piękna (...)"

 

Źródło:

https://teksciory.interia.pl/mata-patointeligencja-tekst-piosenki,t,676057.html

https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/kim-jest-mata-autor-hitu-patointeligencja/9gcyjtj

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spo%C5%82ecze%C5%84stwo_masowe

KOMENTARZE

 • @
  Cyt://STYL ŻYCIA//

  Warto przy okazji przeczytać żyda Jędrzejewskiego z FŻP jak on "rozgrywa" ten polski, narodowy problem.

  https://www.salon24.pl/u/jedrzejewski/1006130,raper-mata-idz-na-blokowisko-i-oddaj-kase-na-dzieci-z-patologicznych-rodzin

  Oczywiście u żyda nie znajdziemy słowa Naród polski, podobnie tu, niestety.

  Obecny Kapitalizm vs soft Komunizm to nie wszystko.

  PS W sumie oba te teksty to promocja patologii
 • @Arjanek 12:06:26
  Dodam jeszcze:

  Żydzi deprawują umysły swoimi chorymi ideami poprzez kontrolę używania języka. Można śmiało założyć, że większość, a może wszystkie słowa i terminy we współczesnym języku angielskim zostały przez nich stworzone. Wszystkie współczesne slangowe i „modne” słowa, które są dziś używane głównie przez młodzież, są żydowskiej proweniencji.

  http://arjanek.neon24.pl/post/152085,zydowska-niebinarnosc-na-topie-w-2019-roku
 • @Arjanek 12:06:26
  / oba te teksty to promocja patologii //
  Zwrócenie uwagi na jakiś problem
  nie jest promocją , inna sprawa ,że
  ten "klip" jest jakoś wyjątkowo
  popularny , chociaż dotyczy konkretnej
  i raczej nie dużej grupy ludzi
  bo takich "złotych dzieci " nie jest przecież
  aż tak dużo ale co ważniejsze
  są w każdym systemie , z komuną włącznie ,
  Są sygnały ,że z uwagi na to ,że autor
  jest synem znanego sędziego , to cała ta
  sprawa może mieć jakieś "drugie dno "
 • @puuuq 12:39:43
  Tak żydostwo kształtuje gusta młodych ludzi.

  Najpopularniejsze gatunki muzyczne wśród nastolatków
  https://www.nck.pl/upload/2019/01/image-20190131153544-2.png

  https://www.nck.pl/badania/aktualnosci/preferencje-muzyczne-nastolatkow

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY