Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 163 komentarze

Percepcja Rzeczywistości

Tomasz M. Wandala - Percepcja - czyli sposób postrzegania rzeczywistości. Każdy człowiek ma własny sposób postrzegania świata. Ale jaki jest prawdziwy?

COVID-19 LIKWIDUJE INTERESY JERZEGO ZIĘBY

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

EPIDEMIA COVID-19 spowodowała, że instytucje stojące na straży naszego bezpieczeństwa i zdrowia postanowiły (...) potraktować poważnie szkodliwą działalność znanego ZNACHORA i SZARLATANA Jerzego Zięby a zarazem GURU-IDOLA (...) antyszczepionkowców.

 Niniejszy post jest komentarzem, który ukazał się na blogu http://heksogen.neon24.pl/post/153841,kto-sie-boi-witaminy-c entuzjasty i fanatyka J. Zieby, który m.in. pisze:

"(... )na Ziębę wylano kubły fekalii być może jakeś g...o się gdzieś przylepi.W mediach roi się od perfidnych kłamstw i manipulacji.Pod naciskiem szmatławca GW,TVN i WP Ziębie usunięto kanał z filmem na YT a Allegro zablokowało sprzedaż jego książek.Typowe stalinowskie metody (...)"

  Uznałem, że cała społeczność blogerska portalu www.neon24.pl powinna się zapoznać z jego treścią jak również "sposobami" leczenia COVID-19 przez J. Zięba poprzez "LEWOSKRĘTNĄ" WITAMINĘ C I DOŻYLNYM PERHYDROLEM.

Poniżej zamieszczam również świadectwo ofiary znachora Roberta Świątkowskiego. Niech to będzie przestrogą dla innych! Dlaczego MY Polacy tolerujemy oszustów i hochsztaplerów medycznych i z tak wielką łatwością przyjmujemy wszystko na dziecinną wiarę...?!

 

"Okazuje się jednak, że bardzo wiele osób padło ofiarą znachorskich sposobów leczenia przez Jerzego Zięba Robert Świątkowski, ojciec, który uwierzył informacjom propagowanym przez autora książki „Ukryte terapie” i postanowił „wyleczyć” swoją autystyczną córkę polecanymi przez znachora-biznesmena metodami. – Sam jestem ofiarą Jerzego Zięby i jego bliskich współpracowników. Znam też kilku pacjentów onkologicznych, którzy za jego radami rozpoczęli terapię olejami CBD i olejami RSO. Część z nich już nie żyje. Sam zgłupiałem do tego stopnia, że rozpocząłem „leczenie” córki z autyzmu przy pomocy THC zawartego w oleju RSO z marihuany – pisze Świątkowski."

Źródło:

https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/zieba-chcial-leczyc-koronawirusa-lewoskretna-witamina-c-i-dozylnym-perhydrolem/301tw53

 

 

 HEKSOGEN czyli CYKLONIT materiał wybuchowy i powyższy tekst tego DOWODEM !!!

Dziś przyjdzie mi bronić dobrego imienia portalu www.neon24.pl do którego zobowiązuje mnie REGULAMIN , który mówi:

§4 ZASADY PUBLIKOWANIA TREŚCI

4. Zabronione jest publikowanie treści lub innych materiałów w Serwisie, których jakimkolwiek elementem byłyby, w szczególności:

a. treści naruszające powszechnie obowiązujące prawo, dobre obyczaje, zasady współżycia społecznego, dobra osobiste oraz prawo do prywatności osób trzecich, zasady netykiety,

f. treści godzące w interesy lub dobre imię Fundacji Nowy Ekran, portalu NEon24.pl oraz administratorów.

g. treści o niskiej jakości mające charakter spamu, publikowane częściej niż 2 razy dziennie, treści stanowiące powielenie treści już istniejących.
http://www.neon24.pl/static/regulamin

EPIDEMIA COVID-19 spowodowała, że instytucje stojące na straży naszego bezpieczeństwa i zdrowia postanowiły w końcu potraktować poważnie szkodliwą działalność znanego ZNACHORA i SZARLATANA Jerzego Zięby a zarazem GURU-IDOLA przeciwników szczepień - antyszczepionkowców.

Poniżej umieszczę kilka informacji ogólnodostępnych w internecie wraz z podaniem źródeł na temat inżyniera górnictwa i hipnoterapeuty z zawodu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Zi%C4%99ba):

Jerzy Zięba to milioner żerujący na głupocie prostych ludzi!
"Jerzy Zięba to dziś symbol tzw. medycyny alternatywnej, uwielbiany przez swoich „wyznawców”, a znienawidzony przez lekarzy. Jego firma Egida Consulting Sp. z o.o. SJ, zarobiła w 2017 roku niemal 23 mln złotych."
https://innpoland.pl/152053,policja-u-znachora-jerzego-zieby-trwa-przeszukanie-magazynu-jego-firmy

Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta składa doniesienie do prokuratury wobec szarlatana Jerzego Zęby:
"„Złożenie doniesienia do prokuratury na działalność p. Zięby była jedną z pierwszych decyzji, jakie podjąłem jako RPP. Uważam, że moją rolą jest także walka z szarlatanerią, czyli rozpowszechnianiem informacji, które nie mają nic wspólnego z medycyną i leczeniem (...) „Artykuł 58 ust. 2 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty mówi jasno, że nie można bez uprawnień rozpoznawać chorób i ich leczyć. A zgromadzony przez nas materiał dowodził, że Jerzy Zięba taką działalność może prowadzić (...) Jak mówi nam Rzecznik to na wniosek Prokuratury Narodowy Instytut Leków (NIL) przeprowadził ekspertyzy sprzedawanych przez Ziębę produktów. Wskazywały one jasno, że Zięba zajmuje się handlem lekami. Kara za nielegalny obrót lekami może wynieść nawet do 10 lat więzienia.

„Moim zdaniem nadal nie wyklucza to postawienia zarzutu z art. 58 (tu kara może wynieść do 2 lat więzienia – przyp. red.). Ciągle ten przepis jest w Polsce mało wykorzystywany, a szkoda, bo przecież Zięba nie jest jedyny."

"Pytany przez ISBzdrowie czy jego działania nie spotkały się z hejtem odpowiada: „oczywiście, że tak. Dostaliśmy kilkanaście pism w tej sprawie, teraz analizujemy je pod kątem czy nie zawierają gróźb karalnych albo znieważenia funkcjonariusza publicznego, jakim jest Rzecznik, i jestem gotowy na złożenie kolejnych doniesień do Prokuratury. Poza tym grożono nie tylko mnie, ale także pracownikom NIL, głównie Pani Dyrektor Kowalczuk (podpisała się pod analizami zleconymi przez Prokuraturę, a Jerzy Zięba groził jej „puszczeniem z torbami” na kanale YouTube – przyp. red.) i dlatego jako Rzecznik zadeklarowałem pomoc prawną tym osobom”.
https://www.isbzdrowie.pl/2019/06/chmielowiec-rola-rzecznika-jest-takze-walka-z-szarlataneria/

Oświadczenie
Głównego Inspektora Sanitarnego i Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej w związku z publikacją na fanpage „Ukryte terapie – Jerzy Zięba” TREŚCI ZAGRAŻAJĄCE ZDROWIU I ŻYCIU LUDZI !!!!!!!!!!!!!!
Warszawa, 14.02.2020 r.

"Powyższe materiały są publicznie dostępne na fanpage portalu Facebook: „Ukryte Terapie – Jerzy Zięba” i mają bardzo dużą oglądalność (dziesiątki tysięcy wyświetleń każdy), a także są wielokrotnie wtórnie udostępniane i mogą mieć istotny wpływ na zachowanie osób zakażonych w przypadku pojawienia się koronawirusa w Polsce. W przypadku stwierdzenia istotnych niezgodności, bardzo proszę o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz pilne powiadomienie portalu Facebook, zgodnie z oficjalnymi zaleceniami portalu, umieszczonymi na stronie: https://about.fb.com/news/2020/01/coronavirus/ a także powiadomienie instytucji właściwych dla prawdopodobnego miejsca zamieszkania osoby publikującej te materiały (USA): CDC oraz FDA, z uwagi na potencjalne zagrożenie Polonii zamieszkującej USA.”

Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny
Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej
https://gis.gov.pl/aktualnosci/oswiadczenie-glownego-inspektora-sanitarnego-i-prezesa-naczelnej-rady-lekarskiej/

Biedronka wycofuje gazetę promującą J. Ziębę.

Po naszej interwencji znana sieć handlowa wycofuje pismo, w którym publikują J. Zięba i H. Czerniak.
To była jedna z naszych pierwszych publikacji. Sprawą zajęliśmy się w styczniu 2020. „Zdrowie bez leków” było wówczas w ofercie czasopism sieci sklepów Biedronka. Można je było znaleźć tuż przy kasie (...) Jerzy Zięba. To polski przedsiębiorca, nie lekarz propagator pseudonauki, naturopatii i medycyny niekonwencjonalnej. Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ postawiła Ziębie oraz jego współpracownikom zarzuty nielegalnej sprzedaży produktów leczniczych. To właśnie z powodu zarzutów Zięba wyjechał do USA. Jego „produkty lecznicze” zostały zarekwirowane przez śledczych.

Drugim „autorytetem” publikującym w tym magazynie jest dr Hubert Czerniak, lekarz znany z kwestionowania konieczności szczepień i zawieszony w prawie wykonywania zawodu na rok za propagowanie postaw antyzdrowotnych.

Na łamach pisma publikuje także dr Jerzy Jaśkowski, guru antyszczepionkowców, przedstawiany jako ekspert z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Przypomnijmy, że Uczelnia wydała komunikat, w którym poinformowała, że Jaśkowski od wielu lat nie jest pracownikiem GUM-edu. Zapytaliśmy więc znaną sieć handlową o to czy promowanie tego typu wydawnictwa jest zgodne z linią promocji Biedronki? (...) Po dogłębnej analizie sytuacji, podjęliśmy decyzję o wycofaniu wspomnianego czasopisma ze wszystkich sklepów sieci Biedronka z dniem 18.03.2020. - przekazał Damian Gaca, kupiec odpowiedzialny za ofertę prasy w sieci Biedronka. Dziś w tym samym sklepie, w którym zauważyliśmy to czasopismo, periodyku już nie było."
https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/nasz-sukces-biedronka-wycofuje-gazete-promujaca-j-ziebe

"Allegro, Carrefour i Biedronka usuwają Jerzego Ziębę.
Kontrowersyjny promotor niekonwencjonalnej medycyny, idol antyszczepionkowców, który koronawirusa chce leczyć… dużą dawką witaminy C w połączeniu z perhydrolem. Ma teraz duży kłopot. Allegro zablokowało wszystkie oferty z jego ksiażkami."
https://wgospodarce.pl/informacje/76852-allegro-carrefour-i-biedronka-usuwaja-jerzego-ziebe

"Kiszona kapusta za 95 zł, leczenie raka witaminą B17, naenergetyzowana woda. Poczet polskich znachorów."
https://www.newsweek.pl/polska/jerzy-zieba-hubert-czerniak-jerzy-jaskowski-zbigniew-nowak-tadeusz-ceglinski/kmrztbp

"Sklep firmy Visanto z suplementami diety nadal nie może ich sprzedawać, a jego właściciel, czyli Jerzy Zięba, próbuje wyjaśnić sytuację zarówno z prokuraturą, jak i z Narodowym Instytutem Leków… Ma w tym duże wsparcie swoich klientów, którzy zaczęli wysyłać listy do NIL, by ten jak najszybciej „przestał blokować firmę Visanto”.
https://mgr.farm/aktualnosci/po-miesiacu-od-wizyty-policji-jerzy-zieba-obwinia-o-wszystko-nil/

„Ten człowiek szkodzi ludziom”. Mówią ofiary Jerzego Zięby."
https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/ofiary-jerzego-zieby-opowiadaja-pod-nazwiskami-o-jego-terapiach/hzb8y62


"ŚMIERTELNE ŻNIWA pseudo-doktora Zięby
Jerzy Zięba - ciemny biznes pod naukowymi skrzydłami.
"Po trupach do celu
Najbardziej odrażającą częścią tej pseudomedycznej bzdury jest wykorzystywanie cierpienia i śmierci do celów marketingowych. Pan Zięba bez skrupułów wykorzystał śmierć Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Miecugowa i polityka lewicy Tomasza Kality."
https://www.reo.pl/szarlatan2019/

Na niniejszym portalu pisałem na temat J. Zięby:
"Procesy sadowe przeciw antyszczepionkowcom!
Jerzy Zięba magister inżynier,zajmował się marketingiem,ukończył kurs hipnozy,autor bestsellera [nauka w las nie poszła,jednak kompetencji naukowych brak!]. Straszy Polaków szczepionkami a tym samym nakręca biznes wokół swoich produktów."
http://zakop999pl.neon24.pl/post/146853,procesy-sadowe-przeciw-antyszczepionkowcom

Ostatnio pisałem z blogerem rysio na temat naszego "bohatera":
@rysio 21:20:11 Facebook uznał po decyzji WHO że sytuacja jest na tyle poważna, że będzie banował hochsztaplerów medycznych tj. Jerzego Zięby więc tym samym los takich rozsiewaczy dezinformacji i bredni jakie Pan stosuje jest w perspektywie kilku m-cy przesądzony również na portalu neon24.pl który został wręcz zalany przez fałszywe wiadomości na temat szkodliwości szczepionek etc.

"Będziemy usuwać fałszywe treści na temat koronawirusa – taką decyzję ogłosił Facebook po tym, gdy Światowa Organizacja Zdrowia uznała tego wirusa za zagrożenie o skali światowej. Zawierające szkodliwe fake newsy wpisy i fanpejdże będą usuwane po oflagowaniu przez światowe i lokalne władze i instytucje medyczne. To szansa dla Ministerstwa Zdrowia, które dotąd było całkowicie bezbronne wobec działalności Jerzego Zięby i innych hochsztaplerów."
(...)
"Może należy rozważyć aby przeciwko takim degeneratom szkodzącym całej populacji nad Wisłą zastosować Kodeks Hammurabiego "oko za oko, ząb za ząb" i przywrócić karę śmierci, do której 60% Polaków wyraziło aprobatę w czerwcu 2019 roku?!"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kodeks_Hammurabiego
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kara_%C5%9Bmierci_w_Polsce
https://spidersweb.pl/bizblog/facebook-koronawirus-ban-fake-news-jerzy-zieba/
http://romualdkalwa.neon24.pl/post/153779,czy-janusz-korwin-mikke-dobrowolnie-zarazi-sie-koronowirusem#comment_1648769

oraz

"Prof. Hilary Koprowski stworzył szczepionkę przeciw polio, marzył o innej - przeciw głupocie. COVID-19 i groźba
EPIDEMII PANACEUM NA ZŁO TEGO ŚWIATA CZYLI GŁUPOTĘ HIPER-PRZEMYSŁOWYCH KONSUMPCYJNYCH SPOŁECZEŃSTW!!!"
http://zdaniemdocenta.neon24.pl/post/153808,machinacje-przy-hiszpance-matryca-operacji-koronawirus#comment_1648790


Co w takim przypadku uczyni Fundacja Nowy Ekran wobec powyższych informacji, łamania regulaminu i tak ogromnego lobby wśród blogerów portalu na rzecz inżyniera górnictwa i hipnotyzera ??? Panie i Panowie może jednak pora na odważne decyzje ???

KOMENTARZE

 • Ewa Pluta Pseudonauka – przypadek znachora Jerzego Zięby
  "Czternastomiesięczne dziecko umarło w poznańskim szpitalu. Było zarażone pneumokokami, nie miało obowiązkowych szczepień. Jerzy Zięba, propagator medycyny niekonwencjonalnej i antyszczepionkowiec, we wpisie na Facebooku za śmierć dziecka obwinił lekarzy i zasugerował, że miejscem ich pobytu powinno być więzienie. Dlaczego jego antynaukowa postawa ma rzesze zwolenników? Co daje ludziom wiara w pseudoteorie?"

  Znachor w świecie postprawdy.

  "„Wyrażenie postprawda opisuje świat, w którym trzymanie się obiektywnych faktów ma mniejsze znaczenie niż wyrażanie swoich emocji i osobistych przekonań. Każdy, kto tworzy własne media na portalach społecznościowych, bezwiednie może stać się powiernikiem tych, którym zależy na sianiu dezinformacji” – wyjaśnia dziennikarz i kulturoznawca Marek Kacprzak w wykładzie „Fake news i postprawda. Jak żyć prawdziwie w świecie nieprawdziwych newsów?”. Wpisy Zięby kipią od emocji („Chcę mi się wyć z bezsilności i być może niepotrzebnej śmierci tego dzieciątka” – o śmierci 14-miesięcznej dziewczynki), które trudno podważyć."

  "W postawie znachora uwydatnia się charakterystyczne dla świata postprawdy podważanie autorytetów dominujących w oficjalnym, głównym nurcie. – Ludzie wierzą znachorom, a nawet szarlatanom, ponieważ wątpią w autorytet lekarzy. Często spotkać się można z przeklinaniem, że stoją za nimi wielkie koncerny farmaceutyczne, które skłaniają ich do wypisywania leków przez nie sprzedawanych, dzięki czemu lekarze zarabiają pieniądze. To jest ciąg przyczynowo-skutkowy zrozumiały dla każdego, niezależnie od poziomu wykształcenia i znajomości sposobu funkcjonowania służby zdrowia – wyjaśnia Joanna Gutral, psycholożka z Uniwersytetu SWPS. – Co więcej, w Polsce wskaźnik zaufania do lekarzy jest jednym z najniższych w Europie. Wynika to ze stanu naszej służby zdrowia: lekarze są przepracowani i sfrustrowani, a kolejki długie. Lekarze dysponują często dużą wiedzą i doświadczeniem zawodowym, ale brakuje im umiejętności interpersonalnych, których zresztą nikt ich na studiach nie uczy."

  "Znachorzy oferują urzekająco proste rozwiązania, które nie wymagają poświęceń, wyrzeczeń i dyscypliny. Są one jak diet cud – działają szybko, a ich efekt jest rzekomo pewny, w przeciwieństwie do medycyny konwencjonalnej, która nigdy nie daje stuprocentowej gwarancji wyzdrowienia."

  "Poczucie przynależności gratis
  Nie jest łatwo oprzeć się łatwym w odbiorze pseudoteoriom, zwłaszcza że jej zwolennikom obiecują nie tylko wyzdrowienie, lecz także profity natury psychologicznej. – Znachorzy dają odczuć, że jako pierwsi odkryli wielką tajemnicę, że posiedli prawdę. A ludzie w trudnej sytuacji życiowej, borykający się z chorobą, brakiem pracy, utratą bliskich, niezadowoleni ze swojego życia, mają tendencje do myślenia magicznego. Znachorzy mówią im: możemy wam zdradzić tajemnicę pod warunkiem, że do dołączycie do naszej grupy. W socjologii określa się ją jako grupę własną. Jest to zbiorowość, którą łączy wspólna tożsamość, przekonania i wartości, ale jest ona też zobowiązana do lojalności względem jej członków. Grupa tym bardziej się zacieśnia, im bardziej konfrontujemy ją z grupą obcą – czyli wszystkimi ludźmi, którzy nas potępiają.

  Grupę własną mogą tworzyć osoby, które mają przykre doświadczenia z medycyną tradycyjną. – Czują się trochę jak umęczony naród, który walczy o prawdę i uznanie swoich racji. W tej grupie, na przykład wśród „ziębian”, otrzymują wsparcie dla swoich działań. Płynie do nich pozytywna informacja, że wraz z innymi znaleźli się na wyższym poziomie świadomości. Zaspokajają w ten sposób jedną z podstawowych potrzeb człowieka – potrzebę przynależności.

  W zwalczaniu pseudoteorii dużą rolę może odegrać nauka – pod warunkiem, że przez jej luminarzy będzie przedstawiana w sposób przystępny. – Należy humanizować naukę i medycynę konwencjonalną. Przedstawiać ją tak, by była zrozumiała dla przeciętnych ludzi.

  Wtedy są duże szanse, że w walce ziębianie kontra świat ci pierwsi przegrają z kretesem."
  https://www.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/18467-pseudonauka-dlaczego-w-nia-wierzymy-przypadek-znachora-jerzego-zieby
 • Jak państwo wyhodowało Jerzego Ziębę. Czy mamy problem z medyczną szarlatanerią?
  "Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej: – Sytuacja z Ziębą przypomina nowotwór. Gdy był mały, należało go wyciąć. Ale pozwolono mu urosnąć i teraz o skuteczne cięcie o wiele trudniej. To nie Zięba jest silny, to państwo jest słabe.

  Maria Libura, ekspertka Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego: – Pokazowy proces pana Zięby niewiele zmieni, bo pomija podstawowy problem, czyli to, dlaczego jest tak duży popyt na tego typu oferty.

  To żaden mały przedsiębiorca
  O Jerzym Ziębie napisano wiele. Jedni twierdzą, że to cudotwórca, który „leczy raka skuteczniej niż najwybitniejsi lekarze”. Inni, że to oszust, który naciąga ludzi na bardzo drogie suplementy diety. Na pewno Jerzy Zięba to skuteczny przedsiębiorca. W 2017 r. jedna z jego spółek wypracowała zysk netto w wysokości niemal 23 mln zł.

  W ostatnich tygodniach działalności Jerzego Zięby postanowiła przyjrzeć się prokuratura – postanowiono mu zarzut sprzedaży produktów leczniczych bez zezwolenia. To efekt ekspertyzy wykonanej przez fachowców z Narodowego Instytutu Leków."
  https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1411568,medyczna-szarlataneria-jerzy-zieba.html
 • Lekarz Dawid Ciemięga 19 marca o 16:00
  Marek Posobkiewicz znany jako GISU, były Główny Inspektor Sanitarny, prywatnie mój kolega.
  Nazywany przez antyszczepionkowców i zwolenników Zięby m.in: "konowałem, mordercą, sługą koncernów, ciotą, nazistowską szmatą, doktorem Mengele, pajacem"

  "Mój dziadek brał udział w kampanii wrześniowej, obydwaj dziadkowie byli w Armii Krajowej, babcia była łączniczką AK.
  Ja - jako oficer i lekarz - wiem, że jeśli jest taka potrzeba, to moje miejsce jest przy pacjentach."

  Zięba wytoczył Markowi proces sądowy, w którym Jerzy Zięba ostatnio poległ.

  Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, mój serdeczny znajomy z którym od 2 lat wspólnie obalamy antyszczepionkowe brednie. Nazywany przez fanów StopNop kupionym przez koncerny, skorumpowanym sługą BigPharmy, wielokrotnie obrażany i pomawiany.

  Tomek aktualnie ciężko pracuje jako naukowiec, aby m.in dziennie przekazywać w mediach aktualne i sprawdzone informacje na temat koronawirusa i pandemii opinii publicznej. Nie robi tego bo musi, nie robi tego bo mu za to płacą, tak samo jak nikt nie płacił mu za walkę w antyszczepionkowymi bzdurami na FB, gdzie często udziela się w różnych dyskusjach.

  Robert Wagner - współzałożyciel akcji "Szczepimy bo myślimy" wyzywany od najgorszych przez antyszczepionkowców, działacz społeczny, który jest autorem wielkiego sukcesu zbiórki na poznańskie Zoo i tygrysy. Aktualnie pomaga zaopatrywać medyków w produkty spożywcze.

  Dumny z kolegów.

  A co robią antyszczepy którzy krzyczeli udostępniać !!! lekarze mordują w szpitalach !!! Siedzą w okopach z papieru toaletowego z wiadrami na głowach.
  https://www.facebook.com/lekarzDawidCiemiega/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARDm1KOlxy_YrxUNzI-Nsj2cvQQ9P6UKDaWuTbLOCEE6udbwFuqZq_cFQMccRcBlg_8PVjLG6JuEztFA
 • Dobrowolne zarażenie się koronowirusem to pomysł również dr Dawida Ciemięgi względem dr Jerzego Zięby
  Czas najwyższy aby ktoś temu człowiekowi odciął dostęp do internetu, usunął jego profil i zakończył tę wylęgarnie głupoty, oraz skierował go na przymusowe badania psychiatryczne.

  A ponieważ każdego dnia dostaje od jego fanów wiadomości typu - ty konowale, nie jesteś prawdziwym lekarzem, czemu nie słuchasz Jerzego...

  Mam dla was jedną odpowiedź:

  zacznę słuchać, jak ten wasz Jerzy Zięba, który pewnie w strachu schował się w jakimś schronie na pół roku, wyjdzie, zarazi się koronawirusem i pokaże sam na sobie jak wygląda jego gwarancja skuteczności. On i cała jego ekipa wyimaginowanych profesorów i fikcyjnych lekarzy z ich fikcyjnymi mailami, których danych nie może ujawnić. Niech zbierze tych tzw prawdziwych lekarzy i niech pokażą światu jak w praktyce wygląda ich gwarancja. Niech się pozarażają i wyleczą, dając dowód swojego geniuszu.

  Ja mam dla was inną gwarancje - że jesteście wszyscy naiwnymi idiotami i nikt z tych ludzi nigdy wam tego nie pokaże, bo sami w to nie wierzą. Twierdzą, że mają gwarancje uleczenia świat i jak lekarze to zastosują, to noble się posypią. Gdyby w to wierzyli, to by to udowodnili. To jest moja gwarancja.

  Zwróciłem się z zapytaniem do FB w tej sprawie. myślę, że przyda się również duża petycja, aby w końcu podjąć stanowcze działania.

  PS. Wieczorem post o epidemii.
  https://www.facebook.com/lekarzDawidCiemiega/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARDm1KOlxy_YrxUNzI-Nsj2cvQQ9P6UKDaWuTbLOCEE6udbwFuqZq_cFQMccRcBlg_8PVjLG6JuEztFA
 • Lekarz zakażony koronawirusem popełnił samobójstwo. „Przyczyną była fala hejtu”
  "Profesor Wojciech Rokita, lekarz zakażony koronawirusem, zmarł w środę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Przyczyną śmierci lekarza było samobójstwo - powiedział w rozmowie z Onetem adwokat Sławomir Gierada. Prof. Wojciech Rokita najprawdopodobniej padł ofiarą hejtu. 

  "Dzisiaj sporządziliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ono prawdopodobnie jutro zostanie przesłane do Prokuratury Okręgowej w Kielcach wraz z wnioskiem o zabezpieczenie przez policję danych administratora zapisów forów internetowych, numerów IP, z których zostały zamieszczone różne wpisy pomawiające pana profesora."
  (...)
  "- mówi Onetowi adwokat Sławomir Gierada. Zdaniem mecenasów, którzy reprezentują Maksymiliana Maternę - znajomego rodziny zmarłego lekarza, przyczyną samobójstwa profesora była fala hejtu, jaka wylała się na niego na forach internetowych. "

  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wojciech-Rokita-nie-zyje.-Lekarz-z-koronawirusem-popelnil-samobojstwo-przez-hejt?fbclid=IwAR0qxWp2xD66LPNJinrJ4v_GG7JrZtcUpBv4QlXpXOsgWAKeoYmPmBFqq5U
 • Apel do Facebooka o zamkniecie konta Jerzego Zięby
  "Ja za darmo udzielam mediom wywiadów od 2 lat, teraz proszę aby mi pomóc z tą sprawą. Wiele osób tego oczekuje, środowisko medyczne tego oczekuje.

  Zwracam się z apelem, aby Facebook w końcu zachował się odpowiedzialne i chociażby z szacunku do zmarłych ostatnio lekarzy we Włoszech, usunął i raz na zawsze zablokował możliwość aktywności Jerzego Zięby na portalu.

  Apeluje do każdego, kto może pomóc zablokować szkodliwą działalność Jerzego Zięby, polegającą na oczernianiu pracowników medycznych i szerzeniu nieprawdziwych treści, aby przekazał mój apel dalej, niech w końcu Facebook się do tego odniesie. Sprawę trzeba nagłośnić masowo. Niech FB Polska zabierze głos w tej sprawie personalnie.

  Szkodliwa społecznie działalność Jerzego Zięby została potwierdzona w oficjalnym komunikacie Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Głównej Inspekcji Sanitarnej z dnia 14 lutego.

  Nie ma najmniejszych wątpliwości, że działalność Jerzego Zięby jest niczym innym, jak przekazywaniem nierzetelnych i szkodliwych informacji dotyczących zdrowia i życia odbiorców, co potwierdzają nie tylko Polskie instytucje, ale potwierdzają to również cenieni Polscy eksperci z zakresu chorób zakaźnych, onkologii, pediatrii czy wakcynologii.

  Aktualnie serwis Allegro blokuje sprzedaż książek Jerzego Zięby, a sieci sklepów Biedronka i Carrefour wycofują ze sprzedaży czasopismo "Zdrowie bez leków" w którym Zięba oraz inni niepoważni ludzi publikują liczne pseudonaukowe i pseudomedyczne bzdury.

  Proszę aby w tym trudnym czasie uszanować poświęcenie całego personelu medycznego i zablokować możliwość publikowana nieprawdziwych treści, często szkalujących lekarzy i naukowców, w tym fałszywych informacji Jerzego Zięby o tzw" leku na koronawirusa" w postaci wlewów dożylnych z perhydrolu i witaminy C. Są to informacje nieprawdziwe, dementowane przez lekarzy na całym świecie."

  https://www.facebook.com/lekarzDawidCiemiega/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARDm1KOlxy_YrxUNzI-Nsj2cvQQ9P6UKDaWuTbLOCEE6udbwFuqZq_cFQMccRcBlg_8PVjLG6JuEztFA
 • Jerzy Zięba zablokowany na Twiterze.
  "Teraz czekamy na reakcje FB, moja prośbą o reakcje została przekazana. Najbardziej mi zależy na tym, aby osoby z FB personalnie się w temacie wypowiedziały.

  Moja pełnomocnik w lutym złożyła pozew przeciwko temu oszustowi, sprawa ma już nadaną sygnaturę.
  Powoli do przodu.

  Tu bardzo dobry materiał, który pokazuje oszustwa Zięby i kłamstwa na temat leczenia koronawirusa witaminą C. Sam pewnie jest tego świadom, dlatego teraz go nie ma przy ludziach potrzebujących pomocy, jest w grupie ryzyka i wie, że musi się chować, bo go żadne wlewy nie uratują jak się zarazi. Przy potrzebujących są teraz medycy, którym zwykli ludzie narażając się dowożą jedzenie."

  https://uwaga.tvn.pl/…/fake-newsy-o-koronawirusie,317666.ht…
  https://www.facebook.com/lekarzDawidCiemiega/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARDm1KOlxy_YrxUNzI-Nsj2cvQQ9P6UKDaWuTbLOCEE6udbwFuqZq_cFQMccRcBlg_8PVjLG6JuEztFA
 • @Tomasz M. Wandala 16:46:00
  Szkoda że nie da się dać punktów za komentarz. Daję: *******
 • Raport z badań zamyka jednoznaczny wniosek: szczepienia na odrę, świnkę i różyczkę nie powodują autyzmu.
  "W kolejnej kadencji sejmu ruch „STOP NOP” ma już kilku rzeczników swojej sprawy z mandatem poselskim. Na początku stycznia 2016 roku powstaje Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Tworzą go wyłącznie posłowie, którzy dostali się do sejmu z list Kukiz’15. Z czasem ciepło o rodzicach odmawiających szczepień wypowiadają się pojedynczy posłowie PiS.

  Parlamentarny zespół spotyka się co kilka miesięcy. W 2016 roku odbyły się cztery spotkania, rok później dwa, w 2018 tylko jedno posiedzenie. W 2019 roku zespół spotkał się raz, żeby wysłuchać Christophera Exleya, brytyjskiego chemika z Uniwersytetu w Keele. – Istnieje możliwość, że u bardzo niewielkiej podgrupy osób aluminium jest połączone z autyzmem. I część z tego aluminium może pochodzić ze szczepionek – mówi Exley w swoim wykładzie. W marcu 2019 grupa duńskich naukowców opublikowała badania przeprowadzone na ogromnej próbie ponad 650 tysięcy dzieci. Raport z badań zamyka jednoznaczny wniosek: szczepienia na odrę, świnkę i różyczkę nie powodują autyzmu."
  https://krytykapolityczna.pl/kraj/jak-zostalem-antyszczepionkowcem/
 • Koronawirus to dla ludzi pokroju Zięby manna z nieba
  "Sytuacje taka jak obecna to w dzisiejszych czasach zagrożenie znacznie większe niż nawet 10 lat. W dobie powszechnego dostępu do Internetu bardzo łatwo jest trafić na ludzi szukających uwagi lub łatwego zarobku.

  Jedni chcą tylko wprowadzić zamęt historiami takimi jak ta o rzekomym zamknięciu Warszawy przez wojsko (wg identycznej historii, Niemcy chcą zamknąć Berlin). Inni chcą utwierdzić nas w przekonaniu o słuszności swoich teorii. Jak Justyna Socha, prezes stowarzyszenia StopNOP kwestionującego aktualny kształt obowiązkowego programu szczepień, która od kilku dni próbuje nam wmówić, że dzięki ustawom wprowadzanym przez rząd do naszych domów razem z drzwiami wparuje policja sanitarna i przymusowo nas zaszczepi niezbadaną szczepionką.

  Mamy też ludzi szukających łatwego zarobku. Jedni wysyłają łańcuszki z SMS-ami o konieczności zabezpieczeniu pieniędzy z banków, inni jak słynny mgr inż. Zięba – leczą Koronawirusa."
  https://whatnext.pl/jerzy-zieba-koronawirus-allegro/
 • ZIĘBA WIE JAK LECZYĆ KORONAWIRUSA! SIEJE DEZINFORMACJĘ?
  "Koronawirus atakuje kolejne kraje, epidemia z Chin zabija kolejnych pacjentów. Tymczasem do akcji wkracza polski specjalista, który niedawno zalecał leczenie raka witaminą C. Dr Jerzy zięba wie jak leczyć chińskie zapalenie płuc."
  (...)
  "Tak jak w przypadku odry, błędem jest obniżanie temperatury. Chodzi o to, aby podnosić temperaturę. Gdzie rozum i logika? Gdy miewam, infekcje, wchodzę do wanny, nalewam gorącej wody, biorę termometr i podnoszę temperaturę do 39,5 - opowiedział Jerzy Zięba."
  (...)
  "Zięba przypomina, że zapalenie płuc to głównie problemy z oddychaniem. Kluczowe jest więc natlenianie pacjenta. Dodatkowo, jeśli pacjent jest przytomny, powinien dostać potężny strzał witaminy D3. Oczywiście zięba poleca witaminę produkowaną przez jego firmę.

  Ewentualnie, można podać domięśniowo zastrzyk z witaminy D2. Konieczne jest również podane dożylnie srebra i złota w odpowiedniej formie, a oczywiście najlepszy podobno jest produkt Zięby. Jeśli chodzi o askorbinian sodu, oczywiście również jego jest najlepszy, a produkt obcych firm podobno zabił już w Polsce kilka osób.

  Jerzy Zięba zaleca również podawanie jodu, na który żaden patogen nie jest się w stanie uodpornić. Sądząc po ogromnej licznie wyświetleń pod filmem, Polacy jeszcze nie uodpornili się na Jerzego Ziębę..."
  Więcej: https://www.planeta.pl/Ciekawostki/Dr-Jerzy-Zieba-kontra-koronawirus.-Wie-jak-leczyc-epidemie-z-Chin
 • @Oracz 16:50:44 Stosując skale oceniania z Niemiec 1 to najlepszy wynik a 6 najgorszy
  Niestety na neonie skala ocen wynosi od 1 do 5 więc JEDYNKA ZA ARTYKUŁ TO NAJWIĘKSZY DLA MNIE ZASZCZYT co świadczy, że mentalność komentatorów równa się mentalności naszych zachodnich sąsiadów...;-) Jest więc nadzieja...;-) , że może coś się zmieni w tym butnym aczkolwiek odpornym na wiedzę narodzie.

  Brak komentarzy tłumaczę wrodzoną nieśmiałością i poczuciem niższości do wyrażania własnego zdania czy też niemożnością jego uargumentowania.

  Kolego Oracz GRATULUJE ODWAGI !!! NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ ;-)
 • Hipokryzja Jerzego Zięby | Monolog | Michał Leja Show (S02E01)
  https://www.youtube.com/watch?v=05yd9a1jmP8 - 9 minut 55 sekund
  372 387 wyświetleń. Na wesoło...
 • Jerzy Zięba zbanowany. Bzdury o koronawirusie na YouTube. Guru chciał leczyć wirusa z Chin witaminą C i perhydrolem 3. 2. 2020
  "Jerzy Zięba zbanowany na YouTube za bzdury o koronawirusie Ilona Burkowska
  Jerzy Zięba, to kontrowersyjny guru antyszczepionkowców znany ze swojego kanału na YouTubie. Popularna platforma zbanowała konto Zięby za bzdury o koronawirusie. Znachor chciał go leczyć między innymi lewoskrętną witaminą C, czy dożylnie podawanym perhydrolem. Jerzy Zięba temat koronawirusa tłumaczył koniecznością "propagowania szczepionek" i rekomendował unikanie lekarzy. Jeden z ostatnich programów Zięby to: "Jerzy Zięba – Kryzysowy LIVE, o Youtube, grupie, KoronaVirusie i Q&A"."
  https://dziennikzachodni.pl/jerzy-zieba-zbanowany-bzdury-o-koronawirusie-na-youtube-guru-chcial-leczyc-wirusa-z-chin-witamina-c-i-perhydrolem-3-2-2020-r/ar/c14-14753540
 • Zięba jest wzburzony faktem, że prokuratura psuje mu biznes [SZCZERY DO BÓLU !!!]
  "Jerzy Zięba twierdzi, że takie działanie prokuratury i policji to niszczenie jego działalności gospodarczej. Produkty przygotowane do wysyłki również zostały zabezpieczone, toteż osoby, które kupiły coś u Jerzego Zięby, będą musiały poczekać.

  Zięba twierdzi, że prokurator powiedział mu, że jego produkty lecznicze nie są zarejestrowane jako leki. Przez jakiś czas Zięba opowiada jeszcze o niekompetencji policji i prokuratury, ale nie to jest najciekawszym elementem filmiku. Jego fani nie zauważają nawet, że on niemal wprost mówi o tym, jaka jest jego intencja.

  Prokuratura u Zięby
  Przynajmniej trzykrotnie Jerzy Zięba w filmiku powtarza, że utrudnia się mu działalność gospodarczą. Co prawda nasze państwo mogłoby być bardziej przychylne przedsiębiorcom, ale człowiek, który zbił absolutną fortunę na wciskaniu ludziom placebo, nagle mówi wprost: chodzi o jego firmę. Ani razu nie wspomina o tym, że ludzie potrzebujący leków mogą ich nie dostać, że jego produkty naprawdę leczą. Zięba jest wzburzony faktem, że prokuratura psuje mu biznes.

  To, co się stanie z firmą Zięby, może być teraz przedmiotem rozważań. Na pewno przez jakiś czas nie dostaniemy strukturyzatorów, a część osób zamiast oglądać filmiki w Internecie będzie musiała pójść do lekarza. Ważne jest jednak to, że pokazuje to tylko, że państwo wyraźnie traci cierpliwość do „medycyny alternatywnej”. Prokuratura z kolei powoli bierze się za tych, którzy próbują leczyć w sposób niesprawdzony naukowo. Zresztą, Ministerstwo Zdrowia wyraźnie nam napisało, że leczenie jest świadczeniem, a Zięba nie ma uprawnień do tego świadczenia. Cóż, może znajdzie sobie inną branżę."
  https://bezprawnik.pl/prokuratura-u-zieby/
 • Imperium Jerzego Z. się chwieje. Prokuratura stawia znachorowi zarzuty
  "Jak pisaliśmy w zeszłym roku, firma Jerzego Z. w 2017 roku przyniosła 23 mln zysku na czysto. Tak wynika ze sprawozdania finansowego firmy Egida Consulting Sp. z.o.o. SJ złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym.

  Kluczem do sukcesu finansowego Jerzego Z. jest umiejętność przekonania swoich zwolenników do kupowania suplementów i parafarmaceutyków znacznie powyżej ich wartości rynkowej.

  Przykład? „Witamina C Jerzego Z.”. Jest sprzedawana w dwóch wersjach. Jedna to wyciąg z aronii, a druga – z dzikiej róży. Pół kilograma pierwszej kosztuje 70 zł. Witamina C z dzikiej róży jest jeszcze droższa. Za 330 g zapłacimy aż 140 zł.

  Jak wyjaśnił nam sprzedawca w warszawskim sklepie Jerzego Z. dzika róża ma po prostu lepsze właściwości zdrowotne. - Pomaga zbić cholesterol i leczyć cukrzycę - zapewniał sprzedawca. Witamina C z aronii już takich właściwości ma być pozbawiona, dlatego jest tańsza.

  "Wprost" pisał półtora roku temu, że sukces biznesu Jerzego Zięby opiera się także na transferowaniu zysków za granicę.

  Tygodnik wskazał, że spółka, która prowadzi sklep produktami Visanto, ma dwóch wspólników. Jednym z nich jest polska spółka, której prezesem jest Z. Drugim jest spółkę brytyjska, która jest zarejestrowana w Londynie. Choć spółki mają po połowie udziałów, zyski w 99 proc. trafiają do spółki zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii.

  Jerzy Z. nie ma wykształcenia medycznego, deklaruje, że jest absolwentem Wydziału Maszyn Górniczych i Hutniczych krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej."
  https://www.money.pl/gospodarka/imperium-jerzego-z-sie-chwieje-prokuratura-stawia-znachorowi-zarzuty-6375565955303041a.html
 • Mocne oskarżenia Kality. „To, co robi ten człowiek jest obrzydliwe”
  "Naczelny uzdrowiciel Polski Jerzy Zięba wykorzystuje śmierć znanych ludzi do rozwoju swojego pseudomedycznego biznesu. – To, co robi ten człowiek jest obrzydliwe – mówi żona śp. Tomka Kality w rozmowie z „Wprost". Tygodnik opisuje jak „uzdrowiciel" żeruje również na śmierci Grzegorza Miecugowa oraz Zbigniewa Wodeckiego."

  Mój mąż miał całą głowę zajętą nowotworem, a on twierdzi, że Tomek nie zmarł z powodu nowotworu. Przecież to skandal – mówi Anna Kalita. Jej mąż, polityk SLD, odszedł 16 stycznia 2017 roku. Pięć dni później, dokładnie w dniu jego pogrzebu, Jerzy Zięba wypuścił do sieci kilkunastominutowy filmik. – Pan Tomasz mógł żyć. Zabiło go leczenie nowotworu, którego nie było – mówił do kamery. – Przyjechał do nas i stwierdził, że glejak się „pięknie leczy”. A przecież ten 4. stopnia, wielopostaciowy, którego miał Tomek jest w stu procentach śmiertelny. Absolutnie nieuleczalny. Opowiadał o swoich teoriach, o dobrodziejstwie witamin. Jednocześnie podważał sens stosowania chemioterapii. Potem w rozmowie ze mną wprost powiedział, że to źle, że Tomek przyjmuje chemię – mówi Anna Kalita."
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/zona-zmarlego-polityka-tomasza-kality-o-uzdrowicielu-naciagaczu/stz6mfr
 • Znachory. Dlaczego ich nie lubię? Teoria v. Praktyka. Moja choroba
  "Leczenie alternatywne często jest alternatywą leczenia, może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia pacjenta oraz opóźnić rozpoznanie choroby. Niektóre naturalne metody leczenia zasługują na uwzględnienie i mogą być skuteczne (samodzielnie lub jako leczenie wspomagające), na przykład: fitoterapia, fototerapia, hirudoterapia, krioterapia. Inne, takie jak biorezonans czy homeopatia, powinny być na zawsze wykluczone z "systemu leczenia".

  Zapamiętaj! Leczenie na własną rękę może zaszkodzić nieodwracalnie twojemu zdrowiu, a nawet życiu. Nie daj się nabrać na wymyślone historie osób rzekomo uzdrowionych z ciężkich, przewlekłych chorób przez medycynę alternatywną, których lekarze nie potrafią wyleczyć."
  https://www.youtube.com/watch?v=LuhheEbMvgA

  Czy jesteś zagrożony "znachorzycą" (szamanicą)? Rozwiąż QUIZ!: https://www.youtube.com/watch?v=U9m2IfD5eCg
 • Witamina C lekiem na koronawirusa? Jerzy Zięba się doigrał. Biedronka, Carrefour i Allegro wycofują jego publikacje
  „Zdrowie bez leków” to czasopismo, w którym publikuje swoje teksty Jerzy Zięba. Biedronka i Carrefour usunęły go ze swojej oferty, a Allegro blokuje oferty z jego książkami. Wszystko przez kontrowersyjne porady Zięby oraz naciski serwisu Cowzdrowiu.pl, aby nie rozpowszechniać pseudonaukowych treści, zwłaszcza w czasach pandemii.

  „Zdrowie bez leków”, jak sama nazwa wskazuje, to pismo o naturalnych metodach leczenia. Jednym z autorów jest Jerzy Zięba, który jest zwolennikiem „leczenia” różnych chorób witaminą C. Zięba poinformował, że najlepszym lekiem na koronawirusa jest oczywiście witamina C w połączeniu z perhydrolem.

  Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas, zaniepokojony rozpowszechnianymi przez Ziębę treściami wydał na ten temat oświadczenie: Informacje upowszechniane na stronach internetowych (Zięby) w związku zagrożeniem ze strony nowego koronawirusa stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Stanowczo podkreślamy, iż informacje te nie są poparte badaniami naukowymi i uznaną wiedzą medyczną.

  Carrefour i Biedronka zdecydowały się wycofać ze sprzedaży „Zdrowie bez leków”, a Allegro blokuje aukcje, na których sprzedawane są inne publikacje kontrowersyjnego paramedyka.

  Oprócz leczenia nowotworów, koronawirusa i innych chorób witaminą C, Jerzy Zięba jest także zwolennikiem unikania szczepień."
  https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/witamina-c-lekiem-na-koronawirusa-jerzy-zieba-sie-,62018
 • Książki Jerzego Zięby znikają z półek Biedronki i Carrefoura
  "Kontrowersyjne wypowiedzi Jerzego Zięby powracają jak bumerang, ale niektórzy postanowili stanowczo zareagować, gdy rozpoczęła się epidemia koronawirusa. Pierwszy był YouTube, który już pod koniec stycznia zamknął jego oficjalne kanały. Sklepom sprzedającym jego książki zajęło to więcej czasu.

  17 marca zareagowało Allegro, usuwając wszystkie aukcje, w których przedmiotami są książki Jerzego Zięby. Na podobny ruch zdecydowały się dwie sieci handlowe: Biedronka oraz Carrefour. które jeszcze do niedawna miały w ofercie czasopismo "Zdrowie bez leków". W periodyku znalazł się artykuł Jerzego Zięby, w którym pisał o tym, czy należy bać się koronawirusa.

  - Po dogłębnej analizie treści znajdujących się w magazynie oraz biorąc pod uwagę oczekiwania naszych klientów i dobre praktyki rynkowe, podjęliśmy decyzję o wycofaniu wspomnianego czasopisma ze wszystkich sklepów sieci Biedronka z dniem 18.03.2020 - poinformował portal Wirtualnemedia.pl Damian Gaca, kupiec odpowiedzialny za ofertę prasy w sieci Biedronka.

  - Informacje upowszechniane na stronach internetowych (Zięby) w związku zagrożeniem ze strony nowego koronawirusa stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Stanowczo podkreślamy, iż informacje te nie są poparte badaniami naukowymi i uznaną wiedzą medyczną - czytamy w oświadczeniu Głównego Inspektora Sanitarnego.

  Jerzy Zięba na swoim facebookowym profilu sugerował, że koronawirusa można "wyleczyć"... dużą dawką witaminy C. Mimo że ta "porada" już dawno została wyjaśniona i zdementowana przez specjalistów."
  (...)
  "Porady Jerzego Zięby nie tylko w czasie koronawirusa mogły zagrażać zdrowiu. Mama chorej na raka 16-latka zrezygnowała z chemioterapii, sugerując się wpisami publikowanymi w grupie "Ukryte terapie – Jerzy Zięba". W jednym z postów napisano, że na raka wystarczyć ma podawana dożylnie witamina C czy soda oczyszczona.

  - Nie może być tak, że Zięba publicznie głosi takie herezje. Od lat wygłasza tezy, które godzą w program szczepień i medycynę opartą na dowodach i badaniach. Dzieje się to kosztem pacjentów, bo on wprost namawia, by rezygnować z medycyny konwencjonalnej, a w dobie kryzysu szczepień jest to niezwykle niebezpieczne – mówił dr Szczuciński, który pozwał Jerzego Ziębę.

  Jak widać argumentów, by nie sprzedawać twórczości Jerzego Zięby, było od dawna dostatecznie wiele."
  https://tech.wp.pl/ksiazki-jerzego-zieby-znikaja-z-polek-biedronki-i-carrefoura-6490579844601473a
 • Jerzy Zięba zwariował? Twierdzi, że koronawirus można wyleczyć w domu
  "Jak bardzo kontrowersyjne to tezy? Otóż na tyle, iż YouTube w końcu zamknął kanał „pasjonata medycyny niekonwencjonalnej”. Jak bowiem twierdził Jerzy Zięba, koronawirus powstał wyłącznie w celach biznesowych. Usłyszeliśmy, iż chodzi głównie o nakłanianie ludzi do kupowania szczepionek. – Wymyślił go albo idiota, albo ktoś, kto doskonale wiedział co robi – przekonuje rzekomy specjalista. Najciekawszy fragment dotyczy jednak sposobów leczenia, jakie zaleca Zięba.

  Co zrobić, gdy mamy objawy wskazujące na koronawirus? Tutaj Jerzy Zięba… nie zaleca udania się do lekarza. Jakie kroki należy zatem – jego zdaniem – podjąć? Trzymajcie się krzeseł. Jak czytamy na łamach strony Newsweeka, internetowy szarlatan porównał wirus z Wuhan do odry.

  – Tak jak w przypadku odry, błędem jest obniżanie temperatury. Chodzi o to, aby podnosić temperaturę. Gdzie rozum i logika? Gdy miewam infekcje, wchodzę do wanny, nalewam gorącej wody, biorę termometr i podnoszę temperaturę do 39,5 – tłumaczył swoim fanom Jerzy Zięba.

  Jakby tego było mało, Zięba polecił „leczyć” koronawirus witaminami. Padły między innymi nazwy witaminy C, a także A i w ogromnych dawkach: magnez, selen, cynk, złoto i srebro. Nie wiemy, skąd Jerzy Zięba czerpie wiedzę. Jednakże pewność, z jaką wygłasza swoje tezy – zwłaszcza w obliczu zupełnie nowego wirusa – jest iście zdumiewająca."
  https://otopress.pl/2020/03/03/jerzy-zieba-koronawirus/
 • Niebezpieczne, antynaukowe porady Jerzego Zięby. Zalecał zwalczanie koronawirusa wstrzykiwaniem żrącej substancji
  "Jerzy Zięba o koronawirusie
  Zięba twierdził, że udanie się z objawami choroby do lekarza nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż eksperci nie są w stanie odpowiednio jej wyleczyć. Wśród naturalnych metod na wyzdrowienie wymieniał więc między innymi gorące kąpiele, mające znacznie podnieść temperaturę ciała. Wśród licznych, antynaukowych metod wyliczył też dożylne podanie 35-procentowego roztworu perhydrolu. Warto jednak zaznaczyć, że rzeczony roztwór jest silnie żrący dla żywych tkanek. Kiedy zetknie się ze skórą, zostawia na niej martwicze plamy o białej barwie.

  W przemyśle perhydrolu używa się między innymi do produkcji barwników, czyszczenia narzędzi, a kiedyś stosowano go także jako rozjaśniacz do włosów. Sam nadtlenek wodoru po reakcji z nadmanganianem potasu może być za to wykorzystywany do napędu silników rakietowych. Roztwór zdecydowanie nie jest więc bezpieczny dla człowieka nawet w sytuacji jego zetknięcia z ciałem. Jeszcze gorsze skutki przynosi oczywiście ewentualne podanie go dożylnie. Teorie Zięby okazują się więc często nie tylko antynaukowe, ale przede wszystkim groźne dla tych, którzy chcą wypróbować je (dosłownie) na własnej skórze."
  https://www.antyfake.pl/jerzy-zieba-koronawirus
 • GIS ostrzega przed Jerzym Ziębą. Samozwańczy ekspert promuje fałszywe metody leczenia z koronawirusa
  "Jerzy Zięba w ostatnim czasie wyjątkowo uaktywnił się w mediach społecznościowych. Samozwańczy ekspert promuje jednak metody, które mogą się okazać nie tylko nieskuteczne, ale i szkodliwe dla potencjalnych kuracjuszy. W tym kontekście warto więc przypomnieć, że choć Zięba tytułuje się doktorem, w rzeczywistości nie ma wykształcenia medycznego. Jest bowiem absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a w przeszłości pracował między innymi jako elektryk oraz nurek. Dlaczego więc nazywa się lekarzem? Zięba ukończył kursy hipnozy klinicznej, które jednak nijak mają się do wykształcenia zdobywanego powszechnie przez medyków.

  Kiedy więc w Polsce pojawił się niestety koronawirus, przed samozwańczym ekspertem ostrzegać zaczęły Naczelna Rada Lekarska oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Instytucje te wspólnie wydały specjalny komunikat, zatytułowany: "Oświadczenie w związku z publikacją na fanpage Ukryte terapie – Jerzy Zięba treści zagrażających zdrowiu i życiu ludzi". Treść wpisu na stronie GIS odsyłała do filmów Zięby, które zostały już usunięte z Facebooka. Możemy mieć jednak pewność, że podobne treści będą się jeszcze pojawiały w sieci."
  https://www.antyfake.pl/jerzy-zieba-170320-mw-gis
 • Ad vocem
  Matko kochana. Ile jadu, paszkwili, złości i pomówień wylaliście na tego, biednego Ziębę. Skoro tak, to coś musi być na rzeczy. Bardziej od kamyka w bucie przeszkadza tylko ziarnko piasku w prezerwatywie. Jak czytam, wypowiadają się same autorytety. Aż ciśnie się na usta pytanie jaki mają w tym cel? A może interes? A co do Pana Posobkiewicza, to raczej nie wzbudza zaufania osobnik biegający po stolicy w czerwonej peruce.
 • ZAZDROSC,ZAZDROSC,ZAZDROSC !
  Kupowal tanio a sprzedawal drogo. Czyz na tym handel nie polega? Terapie , ktore propagowal sa znane od lat, dzialaja, ale lekarzom nie sa w smak. Odbieraja im okazje do zarobku, podawaniu chorym lekow z ubocznymi skutkami, dzieki ktorym pacjent musi do konca zycia chodzic do lekarza i aptekarza. Kochani lekarze i aptekarze! Kto Wasza medycyne wynalazl? William Avery Rockefeller, niemiecki Zyd, byly farmer, pracownik tartaku. Jezdzil po USA, przedstawial sie jako Doctor Levingston i sprzedawal lekarstwo Nujol na raka. Byla ot zwykla, nieoczyszczona ropa naftowa.

  1850-1884: UNITED STATES. William Avery Rockefeller, an upstate New York farmer descended from German immigrants named Roggenfelder, moves to Cleveland and, with true Rockefeller family integrity, lists himself in the city directory as a physician, "Doctor Levingston". Rockefeller then begins bottling crude petroleum and and selling it to the sick and dying as a cure for cancer named "Nujol". Rockefeller has a gift for deceiving the American public and finds it easy to con his unfortunate victims into shelling out cash for his fake cancer cure.
  Aside from being a liar, con man and swindler, Rockefeller is indicted, although not convicted, for rape and flees when he is accused by neighbors of horse theft, burglary, arson and counterfeiting. Rockefeller marries a second wife while posing as Levingston and lives as a bigamist for thirty four years.
 • @Patoz 20:55:58
  //Matko kochana. Ile jadu, paszkwili, złości i pomówień wylaliście na tego, biednego Ziębę. Skoro tak, to coś musi być na rzeczy.//

  Jerzy Zięba to milioner żerujący na głupocie prostych ludzi!
  "Jerzy Zięba to dziś symbol tzw. medycyny alternatywnej, uwielbiany przez swoich „wyznawców”, a znienawidzony przez lekarzy. Jego firma Egida Consulting Sp. z o.o. SJ, zarobiła w 2017 roku niemal 23 mln złotych."
  https://innpoland.pl/152053,policja-u-znachora-jerzego-zieby-trwa-przeszukanie-magazynu-jego-firmy"


  "Jego fani nie zauważają nawet, że on niemal wprost mówi o tym, jaka jest jego intencja (...)
  Prokuratura u Zięby
  Przynajmniej trzykrotnie Jerzy Zięba w filmiku powtarza, że utrudnia się mu działalność gospodarczą.
  "Zięba jest wzburzony faktem, że prokuratura psuje mu biznes."
  https://bezprawnik.pl/prokuratura-u-zieby/
 • @staszek kieliszek 20:56:48
  Podana data 1850-1884 to opis okresu zycia Avery Rockefellera.Urodzil sie w 1810 a zmarl w 1906. Ojciec wspolczesnej, "naukowej i swiatlej " medycyny.
 • @staszek kieliszek 20:56:48 KTO SIEJE WIATR ZBIERA BURZĘ
  Jerzy Zięba oskarżał lekarzy wielokrotnie o szkodzenie swoim pacjentom a w sytuacji nadzwyczajnej EPIDEMII COVID-19 miarka się przebrała. I tak ten jego wielki przekręt długo trwał.

  "Prokuratura Rejonowa Poznań - Grunwald wszczęła postępowanie w sprawie Jerzego Zięby, a dokładnie jego wpisu, który zamieścił w internecie po tym, jak w jednym z poznańskich szpitali z powodu sepsy zmarło 14-miesięczne dziecko. Jerzy Zięba o tragedię oskarżał lekarzy, czemu dał wyraz w niewybrednych słowach."
  https://gloswielkopolski.pl/czy-jerzy-zieba-stanie-przed-sadem-za-grozenie-poznanskim-lekarzom/ar/13825468
 • @Tomasz M. Wandala 22:14:00
  O jejku jejku, jak Ziemba mogl powiedziac tak brzydko o lekarzach poznanskich! Lekarze to przeciez anioly niepokalane. W zyciu nie wzieli by lapowki, nie zaniedbali by niczego, nie przepisali by leku ze skutkami ubocznymi ,gorszymi niz pierwotna choroba.
  Tak reasumujac jest cos prawdy w powiedzeniu: "Polak jest zazdrosny, glupi i chytry."Jak ktos ma jakies zdolnosci powinien z Polski spierniczac gdzie pieprz rosnie.
 • @filemon123456 03:30:19
  Ten Kalwa wyglada mi na agenta rzadowego, nie wazne jakiego rzadu: lewackiego, prawicowego, faszystowskiego, komunistycznego. Gosc gada jak stoi w oficjalnej propagandzie.Rzucilem okiem na artykuly, ktore poprzednio tu opublikowal.Za pierwszy go wszyscy chwalili, o lekarzu Wajglu ze Lwowa. Nastepne artykuly to juz na 1 kopyto, apoteoza wladzy i aficjalnej wersji wydarzen.
 • @staszek kieliszek 22:44:42 PISZESZ O ZAZDROŚCI DAJESZ DO ZROZUMIENIA ŻE ZAZDROŚĆ JEST W TOBIE
  // "Polak jest zazdrosny, glupi i chytry."Jak ktos ma jakies zdolnosci powinien z Polski spierniczac gdzie pieprz rosnie.//

  Piszesz i opisujesz samego siebie w tym miejscu!!!! Ma tu zastosowanie teoria lustra oraz projekcja.

  "Projekcja (od łac. proiacere, wyrzucać przed siebie) – mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych uczuć[1], poglądów, zachowań lub cech najczęściej negatywnych. Przyczyną jest większa dostępność tych uczuć, poglądów, zachowań i cech u osoby, która je posiada, a tym samym łatwiejsze podciąganie pod daną kategorię."
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_(psychologia)


  "Jeśli drażni cię czyjeś zachowanie, przyjrzyj się sobie – radzi Carl Jung, w teorii lustra. Irytują nas zachowania innych, bo sami ich pragniemy. Szwajcarski psycholog, psychiatra i naukowiec odkrywając fascynującą teorię, przedstawił sposób na zrozumienie natury człowieka. Każdy z nas ma część siebie, którą lubi oraz tą, której nie lubi. Gorszą część nas samych Jung nazywa cieniem. Wyparliśmy ją, bo kłóciła się z idealnym obrazem nas samych, być może została też skrytykowana, wyśmiana (...) Każda rzecz, która irytuje nas w innych, prowadzi do zrozumienia nas samych – mówił Carl Jung."
  https://mamadu.pl/141877,na-czym-polega-syndrom-lustra-w-psychologii


  //O jejku jejku, jak Ziemba mogl powiedziac tak brzydko o lekarzach poznanskich!//

  Żyjemy w pewnej rzeczywistości-umowie społeczno-prawnej. Jakim prawem Jerzy Zięba pomawia, wyzywa, opluwa ludzi, którzy na co dzień niosą pomoc chorym pacjentom? Pozwy przeciw temu Panu są z często z powództwa cywilnego więc tj. napisałem KTO SIEJ WIATR ZBIERA BURZĘ!!!  //Lekarze to przeciez anioly niepokalane. W zyciu nie wzieli by lapowki, nie zaniedbali by niczego, nie przepisali by leku ze skutkami ubocznymi ,gorszymi niz pierwotna choroba.//

  Nigdzie tak nie napisałem. Każde środowisko nawet lekarzy posiada czarne owce np. Jaśkowski, Czerniak, Majewska. System w Polsce jest niewydolny i do zmiany ale to wina całego społeczeństwa a nie wyłącznie lekarzy. Leki posiadają skutki uboczne co jest podane w opisie.

  Argumentacja Pana żadna wg. mojej skromnej osoby na portalu www.neon24.pl
 • @filemon123456 03:30:19 Jerzy Zięba dezinformuje Polaków, oszukuje i manipuluje chorymi ludźmi i żeruje na śmierci
  "Mocne oskarżenia Kality. „To, co robi ten człowiek jest obrzydliwe”
  "Naczelny uzdrowiciel Polski Jerzy Zięba wykorzystuje śmierć znanych ludzi do rozwoju swojego pseudomedycznego biznesu. – To, co robi ten człowiek jest obrzydliwe – mówi żona śp. Tomka Kality w rozmowie z „Wprost". Tygodnik opisuje jak „uzdrowiciel" żeruje również na śmierci Grzegorza Miecugowa oraz Zbigniewa Wodeckiego."
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/zona-zmarlego-polityka-tomasza-kality-o-uzdrowicielu-naciagaczu/stz6mfr

  //Powiedz co ci zrobił złego Jerzy Zięba że poświęcasz mu tyle czasu ???zazdrościsz .zapłacili ci za to??robisz to z przekonania czy głupoty??//

  Miejsce oszusta jest w więzieniu a wariata w zakładzie psychiatrycznym!!!
 • @staszek kieliszek @filemon123456 40 000 odmów szczepień to zwycięstwo antyszczepionkowców i 1492 przypadki odry w 2020
  ZWYCIĘSTWO ODRY W POLSCE !!! GRATULUJE PANOWIE GRATULUJE PANIE !!!

  POLACY WYKOŃCZĄ SIĘ SAMI (przez ANTYSZCZEPIONKOWĄ GŁUPOTĘ XXI w.)


  Szczepienie jest jedynym znanym sposobem ochrony przed tą chorobą. Eksperci WHO uważają, że głównym powodem szerzenia się odry na świecie jest rozpowszechnienie w ostatnich latach nieprawdziwych informacji o niebezpieczeństwie i zbędności szczepień. (PAP)

  Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl
  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C80166%2Cw-2019-r-odnotowano-w-polsce-1492-przypadki-odry.html  Powrót ospy i odry, a antyszczepionkowców coraz więcej

  "Lekarze obserwują ofensywę odry. Wraca również ospa. I rośnie liczba odmów szczepień. W tym roku padnie kolejny rekord: po trzech kwartałach było ich 44,5 tys. O ponad 4 tys. więcej niż na koniec 2018 r.

  Na koniec 2019 r. liczba odmów osiągnie ponad 46 tys. Dziś uchylających się w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców w wieku d0 19 lat jest sześć osób. Na koniec 2018 r. było to 5,5, a przed 2013 r. poniżej jednej osoby – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH.

  To efekt tego, że antyszczepionkowcy działają w zorganizowany sposób. Powstają strony internetowe z poradami, jak odmówić szczepienia i uniknąć kary albo przeciągać odmowę. Ostatnio w sieci pojawił się gotowiec, który rodzice mieli dawać lekarzowi do podpisu. To zobowiązanie, że szczepionka jest bezpieczna, a w razie powikłań pojawia się konieczność zapłaty miliona złotych odszkodowania."
  https://forsal.pl/artykuly/1443555,powrot-ospy-i-odry-a-antyszczepionkowcow-coraz-wiecej.html
 • 3xWTF. Jerzy Zięba doniósł na lekarza (!), bo ten leczy ptaki (!) i przez to zagraża dzieciom (!)
  "Guru antyszczepów Jerzy Zięba na chwilę zrobił sobie wolne od zachęcania ludzi, żeby chorowali na odrę i postanowił faktycznie zrobić coś dla dzieci. Niestety wyszło jak to u Jerzego Zięby.

  Prawdziwy lekarz, znany z walki z antyszczepionkowcami dr Dawid Ciemięga, napisał na swoim fanpage'u, że inż. Zięba złożył na niego donos w prokuraturze, głoszący, że "dr Ciemięga ma styczność z ptakami i może przenosić na dzieci w przychodni bakterie, wirusy, grzyby i różne takie choroby". "
  (...)
  "Ciemięga od ponad 10 lat nieodpłatnie ratuje życie rannym miejskim ptakom. W tym czasie ocalił ich już ponad 130. A od jakiegoś czasu pomaga też wielorybom. To taka informacja, gdyby ktoś leczący wodą i YouTube'em chciał chronić dzieci przed chorobami odwielorybowymi."
  (...)
  "Prawdą jest natomiast, że stan zdrowia niektórych dzieci faktycznie może ulec gwałtownemu pogorszeniu po kontakcie z ptakami. Zwłaszcza jednym. Ziębą.To jest ASZdziennik, ale Jerzy Zięba istnieje naprawdę."
  https://aszdziennik.pl/125759,jerzy-zieba-doniosl-na-lekarza-bo-ten-leczy-ptaki-i-zagraza-dzieciom
 • Taki kawał roboty a efekt o kant d... potłuc. Popatrz na ocenę postu
  Panie Wandala , zapluwasz się chłopie z nienawiści do każdego niezależnego, odważnego inteligentnego Polaka. Atakowałeś już Pana Henryka Pająka i jego doskonale prace historyczne na temat nieodległej historii. Atakujesz teraz jednego z niewielu ludzi którzy otwierają oczy Polakom na temat współczesnej medycyny i jej kryminalnym powiązaniom z koncernami farmaceutycznymi. Marnujesz chłopie swój i nasz czas na takie rzygi....Jeśli robisz to zadaniowo. to żal tych ludzi którzy pokładali w Tobie jakakolwiek nadzieję... .
 • @Tomasz M. Wandala 10:13:33
  //Guru antyszczepów Jerzy Zięba na chwilę zrobił sobie wolne od zachęcania ludzi, żeby chorowali na odrę [...]//

  Jak można chorować na coś, czego nie ma?
  Przed niemieckim sądem (dwie instancje) miał miejsce proces o udowodnienie ISTNIENIA wirusa odry.
  Sąd niemiecki wydał wyrok, że NIE MA ŚWIECIE pracy naukowej udowadniającej istnienie takiego wirusa!

  Przed czym zatem "chronią" szczepionki przeciw "odrze"?
  I ważniejsze pytanie: co one zawierają?
 • @Kmieć 18:11:35
  A kolega Kmieć od Meteo z WPS. Witam serdecznie! Zrób kolego proszę post lub prześlij mi na prive tą debatę gdzie to Berkeley72 dostał niby "baty" od tego Meteo. Tak się składa, że również mam co smakowite "kąski" z tej debaty gdzie jako Maks pisałem i świadczą one o kompletnej klęsce argumentacji Meteo, którego na koniec niejaki bloger grzanek "przeczołgał". W niezbyt pozytywnym świetle stawia to twoją czcigodną personę, która poświadcza-przekazuje nieprawdę. To tak nie po chrześcijańsku.

  Odnośnie szczepionek to proszę sprawdź sobie swoją książeczkę zdrowia a ona przyjacielu prawdę ci powie.


  Uzdrowienia życzę,

  T.M.W.


  Ad zbyszek

  Publikuje posty nie dla ocen ani wyświetleń (są one różne). Ironicznie jednak w komentarzach już stwierdziłem, że stosuję skalę oceny z Niemiec i Słowacji gdzie 1 to najlepsza ocena a 5,6-najgorsza.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szkolna_skala_ocen
 • @Tomasz M. Wandala 18:55:56
  Skierowałem do Pana proste dwa pytania. Całkowicie je Pan zignorował i oczekuje, że wdam się w jakieś z Panem utarczki, przy których musiałbym przytaczać całą ogromną dyskusję na WPS1 zamieszczoną tamże w komentarzach?

  Dlaczego jest Pan tak bezczelny, że chce marnować mój czas?
  Mi za odpisywanie Panu nie płacą.

  Jeśli RZECZOWO odniesie się Pan do mojego wpisu z 22.03.2020 18:11:35 to porozmawiamy.
 • Ty sie mały człowieczku lecz na głowę!
  Czym się zajmuje Pan Jerzy Zięba? Tłumaczy na język polski artykuły ze światowych periodyków medycznych, czyli tym czym powinni zajmować się pracownicy Ministerstwa Zdrowia!
  Powinien otrzymać medal, gdyż odwala robotę za całą instytucję!
  A czym się zajmujesz ty- mały człowieczki o nazwisku Wandala?
  Rzygasz i srasz na Ziębę, bo tylko tyle potrafisz!
  Odpierdol się buraku od Zięby, nie jesteś godzien aby czyścić mu buty!
  Idź w pizdu i nie smrodź, przynajmniej na Neonie!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY