Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 163 komentarze

Percepcja Rzeczywistości

Tomasz M. Wandala - Percepcja - czyli sposób postrzegania rzeczywistości. Każdy człowiek ma własny sposób postrzegania świata. Ale jaki jest prawdziwy?

Epidemia Odry w Samoa a Polska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na Samoa aresztowano znachorów i antyszczepionkowców leczących odrę witaminą C i krytykujących szczepienia. To między innymi tego typu głupota sprowadziła ryzyko śmierci i samą śmierć na dzieci w czasie epidemii.

 Pewnie już słyszeliście w mediach o ogromnej epidemii odry jaka właśnie ma miejsce na Samoa. To teraz czas, abyście dowiedzieli się czegoś więcej.

Kiedy 16 lipca 2018 Pan poseł Skutecki brał w pewien sposób udział w nakręcaniu propagandy antyszczepionkowej, zachwalając niepodległe Samoa za wstrzymanie szczepień po śmierci dwójki dzieci po podaniu szczepionki MMR, nie wiedział wtedy, że za miesiąc – bo 24 sierpnia 2018 ustalono, iż dwie pielęgniarki popełniły błąd przy rozpuszczeniu szczepionki i użyły do tego przeterminowanego leku znieczulającego zamiast rozpuszczalnika.

Wkrótce po wstrzyknięciu mieszanki MMR z lekiem, dzieci zmarły. W sierpniu 2019 pielęgniarki skazano na 5 lat więzienia za błędne podanie szczepionki. Szczepionki nikogo tam nie zabiły.

Antyszczepionkowcy byli w chorej euforii, bo oni tylko czekają na takie historie, w których mieszają się dwa stwierdzenia – szczepionka i zmarłe dziecko. Wykorzystują to wówczas do straszenia ludzi. Tak też było z moją historią, która zaczęła się w 2017 roku po wyłączeniu lodówek – pamiętacie to jeszcze? Wielka afera o nic, absolutnie o nic. Ale były też inne, Alfie Evans – zabiły go szczepienia, pamiętacie?Jego rodzice sami temu zaprzeczyli, gdzie wtedy były te armie Alfiego, które wmawiały rodzicom, że go zamordowali, kiedy rodzice sami powiedzieli jak było naprawdę? Zapadli się pod ziemie kiedy przyszły fakty.

Każda mi znana historia zaczyna się i kończy tak samo, zaczyna się na spekulacjach i kończy na kłamstwach.

Historia o której pisał Pan Skutecki była wykorzystywana w Polsce, pisała o niej Pani Socha, pisały antyszczepionkowe portale, strasząc rodziców, że dzieci umierają po szczepieniach MMR, do dziś znajdziecie w google artykuły na ten temat.

Antyszczepionkowców nie interesują fakty i prawda, nie czekają na wyjaśnienia i badania. Jeśli coś się stało, od razu interpretują to po swojemu i tak próbują to pokazać rodzicom.

Dlaczego o tym piszę? Nie dlatego, że chce ośmieszyć Pana Skuteckiego, ale dlatego, że to kolejny dowód na to, aby jednak ufać ekspertom a nie ludziom, którzy nie mają kompetencji w takich tematach, bo jak widać - potrafią tylko narobić szkody.

Antyszczepionkowa propaganda po śmierci tej dwójki dzieci, podkopała zaufanie ludzi na Samoa do szczepień i lekarzy, antyszczepionkowcy i znachorzy zniechęcali rodziców do szczepienia swoich dzieci. Przyszła w październiku 2019 wielka epidemia, a dzieci pozostały bezbronne, niezaszczepione. Na tę chwilę zmarło ich ponad 60.

Na Samoa aresztowano znachorów i antyszczepionkowców leczących odrę witaminą C i krytykujących szczepienia. To między innymi tego typu głupota sprowadziła ryzyko śmierci i samą śmierć na dzieci w czasie epidemii.

Piszę to też dlatego, bo ja byłem szczepiony przeciwko odrze, nie chorowałem na odrę a mam odporność, dzięki której po kontakcie w pracy z tą chorobą, nie zachorowałem. Wiemy, że to działa. Takiej ochrony nie miało wiele dzieci na Samoa, ponad 60 już nie żyje.

Justyna Socha i Jerzy Zięby dużo pisali i mówili, jaka to łagodna choroba, że daje nawet korzyści. Ciekawe jakby to teraz uargumentowali ponad 60 rodzinom zmarłych dzieci z powodu odry na Samoa?

W 2018 na całym świecie z powodu odry zmarło ponad 140 tysięcy osób, głównie dzieci poniżej 5 roku życia.

Polska powinna wziąć przykład z Samoa i takich szkodników społecznych surowo karać.

 

 

                                                   Autor: lekarz Dawid Ciemiega

 

                                                                      Źródło:

                               https://pl.wikipedia.org/wiki/Epidemia_odry_w_Samoa

 

 

 

                                                                   PS

 

 

                    Co na te brutalne fakty neonowe asy antyszczepionkowe???

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY